'Erdoğan nereden yürüttü bu parayı'

'Erdoğan nereden yürüttü bu parayı'
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Erdoğan'ın elinin kanlı olduğunu belirterek, 'Erdoğan'ın bu paraları nereden yürüttüğünü sordu'
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu dünkü grup toplantısında AKP'nin politikalarını ve Erdoğan'ı ağır bir dille eleştirdi. Kılıçdaroğlu'nun gündeminde Erdoğan'ın yürüttüğü paralar, Balyoz Davası, ODTÜ olayları ve işçi ölümleri vardı.
 
'ÇALIŞMA BAKANLIĞI YAN GELİP YATMA YERİ DEĞİLDİR'
 
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Çalışma bakanını eleştirerek işçi ölümlerine dikkatleri çekti. Kılıçdaroğlu "Manisa Soma’da, 20 Ekim’de 28 işçi göçük altında kaldı. Biri hayatını kaybetti. Sorumluluk kimde? Biz sorumlu kim, sorun nasıl çözülür diye düşünüyoruz. Ama Türk-İş, DİSK, Hak-İş de düşünsün, yan gelip yatan Çalışma Bakanı da düşünsün!" dedi.
 
AKP ASKERLİK PROJEMİZİ ÇALDI!
 
AKP hükümetinin CHP'nin askerlik projesini çaldığını ifade eden Kılıçdaroğlu " Askerlik ile ilgili projemiz vardı mesela. “15 aydan 9 aya, sonra aşamalı olarak 6 aya indireceğiz” dedik. Bedelli askerlik düşüncemizi de söyledik. Parası olan da olmayan da kısa süre yapacak... Seçimleri kazandı bizim projemize sahip çıktı, ama varsıldan yana." dedi.
 
ERDOĞAN'IN ELİ KANLI
 
Başbakan Erdoğan'ın Suriye politikasını eleştiren CHP lideri Kılıçdaroğlu "Suriye’den mülteciler gelecek, “100 bin kişi kırmızı çizgimizdir” demişti. Yüz bin mi kaldı? Sayının kaç olduğunu kimse bilmiyor. Yolgeçen hanına çevirdiler sınırı. Sen o sınırı kontrol edemezsin. Terör örgütüyle içli dışlısın, “Benim çocuğumu vuran mermi Türkiye’den geldi” diyor baba. Erdoğan’ın elleri kanlıdır." ifadelerini kullandı.
 
YOLSUZLUKTA YÜRÜTMENİN BAŞI ERDOĞAN
 
Yolsuzluklara değinen CHP lideri "Yolsuzlukta yürütmenin başı: Bugün yolsuzlukla ilgili CHP’yi suçlamış sevgili diktatörümüz. Yolsuzluk ile ilgili Tayyip Erdoğan’ın eline su dökecek ikinci bir isim yoktur. Eğriye eğri doğruyu doğru. Hayatım boyunca halkıma yalan söylemeyeceğim. Sözlerim doğru. “Ben siyasete yırtık ayakkabı ile geldim” demiyor muydu? Şimdi nereden yürüttün bu parayı? “Yürütme organının başıyım” diyor, doğru söylüyor." dedi.
 
BALYOZ DAVASI SAHTE DİJİTAL DELİLLER ÜZERİNE KURULDU
 
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Balyoz Davası kararlarını eleştirirerek "Dreyfus davasında isyan bayrağını aydınlar açmıştı. Emile Zola o aydınlardandı. Bizde Dreyfus çok, Emile Zola yok. Nerede bu aydınlar? Kalemini kiralayanlar deyince kızıyorlar. Sen de çık haksızlıkları, yanlışları anlat, senin görevin bu. Emile Zola bir kişi haksızlığa uğradı diye isyan ediyor ve sonuç alıyorsa, senin ülkende hapiste çürüyenler ne olacak? 
 
Balyoz çelişkileri: Balyoz davası görüldü biliyorsunuz. “Kuvvet komutanları nerede yargılanacak”, önce bu tartışılmaya başlandı. Anayasa nerede yargılanacağını söylüyor, ama özel mahkeme “yok öyle olmaz” dedi. Görevin gereği suç olmaz. Yorumun böyle yapılması lazım. Ama yapılmadı. Çünkü Yargıtay’a 160 militan yerleştirildi. Savcı, sanık lehine olan bilirkişi raporunu dosyaya koymuyor. 2003’te ölmüş insanlar var, olmayan sokak isimleri var CD’nin içinde. Sanıkları buldunuz, “Bunlar darbecidir” diye yaftaladınız, hapse attınız. " ifadelerini kullandı.
 
ERDOĞAN ÖDTÜLÜLERİN ÖNÜNDE ÖNÜNÜ İLİKLEMELİ
 
CHP lideri son olarak ODTÜ'de yaşanan olaylara değindi. CHP lideri "Kaba güç orman adamının işidir. Ne istiyor öğrenciler? Okullarına sahip çıkıyorlar diye gurur duymalısınız. Gece yarısı baskın düzenliyorlar. Eşkıyalık değil mi bu? Rahmetli İnönü “Eşkıyanın bu gece ne yapacağı belli olmaz” demişti. Eşkıyanın bu dünyaya hâkim olduğu görülmemiştir. “Zulmün artsın” diyeceğiz biz. Zulmün artsın ki bir an önce yakasından düşün halkın. Sen uzaya füze yollamak için ODTÜ’ye gidiyorsun, onların önünde önünü iliklemen lazım. Sopa ile girmek senin adam olmadığını gösterir." dedi. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com