Erdoğan Obama görüşmesi sona erdi!

Erdoğan Obama görüşmesi sona erdi!
Yakalaşık bir buçuk saat süren toplantı sona erdi!

İki lider TSİ ile 23.55'te biraraya geldi. Görüşme öncesi basına açık yapılan kısa konuşmalarda gündem terörle mücadeleydi.

Başbakan Erdoğan ile ABD Başkanı Obama, New York'ta TSİ 23.55'te biraraya geldi. Halen devam eden görüşme öncesi iki lider basına kısa açıklamada bulundu. Burada gündem terördü ve liderler işbirliğine vurgu yaptılar.

Erdoğan, ABD Başkanı Barack Obama ile Waldorf Astoria Oteli'nde gerçekleştirdiği görüşme öncesinde yaptığı açıklamada, şunları kaydetti: Erdoğan, ''Son dönemde Mısır, Tunus, Libya'yı kapsayan ziyaretlerimiz ve bunun dışında yine Afganistan'daki birlikteliğimiz, Irak'taki gelişmelerin değerlendirilmesi, bunlar bizim müşterek attığımız adımlar oluyor. Temennim odur ki Türkiye, ABD arasındaki bu model ortaklık neticesini vererek, bundan sonra da devam etsin'' dedi.

Obama terörle ilgili olarak"Terörizmle mücadele konusunda Türkiye ile ortaklık devam edecek." dedi. Obama ayrıca, Libya ve Afganistan'daki desteği için Erdoğan'a teşekkür etti.

TERÖRE KARŞI BİRLİK

Erdoğan terörle mücadeleyle ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, "Terörle birlikte mücadele vereceğiz, gerek teknolojik noktada gerekse planlama, projelendirme noktasında, müşterek atmamız gereken adımlar var. Ki bu noktada terör örgütlerine karşı müşterek adımımız devam ediyor, bundan sonra da devam edecek."

Öte yandan görüşmede, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Namık Tan, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, ABD Dışişleri Bakanı Hilary Clinton da hazır bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com