Erdoğan Obama'ya rest çekti mi?

Erdoğan Obama'ya rest çekti mi?
Erdoğan ile Obama görüşmesinin detayları Davutoğlu'na soruldu!

AKP'nin Kızılcahamam kampında, Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun vekillere aktardığı iddia edilen olay, yine Davutoğlu'na soruldu.

"ABD Başkanı Obama'nın 'İran'ı koruyorsunuz' itamı üzerine 'Siz de İsrail'in avukatlığını yapıyorsunuz' diyen Başbakan Erdoğan, tatlı sert üslubuyla Amerikan Başkanı'na rest çekti."

Basına sızan bilgilere göre, bu sözler, AKP'nin Kızılcahamam kapında milletvekillerine seslenen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na aitti.

Gazeteciler de bu sözleri Davutoğlu'na sordu. O da, vekillerle yapılan toplantının basına kapalı olduğunu vurguladı ve "Bunu teyit etmek ya da böyle bir şey olmadı demek doğru değil" dedi.

O SORU BİR KEZ DAHA SORULDU!

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, resmi ziyaret için Ankara'da bulunan İsveç Dışişleri Bakanı Carl Bildt ile baş başa görüşmelerinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında soruları yanıtladı.

Gazetecilerin, Erdoğan'ın Obama'ya restini sordukları Davutoğlu şunları
söyledi:

"O toplantı basına kapalı yapılmıştır. Dolayısıyla benim teyit etmem ya da bir şey demem doğru değil. Ama tabi Türkiye-ABD ilişkileri, Türkiye-Ortadoğu ilişkileri bağlamında dışişleri bakanı olarak partimizin mensuplarını bilgilendirdim. Bu bilgilendirme yapılırken de her türlü konuyu ele aldık. Ama yorum yapmam doğru değil. Bunu teyit etmek ya da böyle bir şey olmadı demek doğru değil."

"BÜTÜNÜ YANSITMIYOR"

Bakan Davutoğlu ilkesel olarak ise vurgulanması gereken hususun farklı olduğunu söyleyerek, "Sayın Obama ile Sayın Erdoğan arasında çok yakın bir dostluğun ve açık bir istişare zeminini oluşturan iletişim kanalının mevcut olduğunu göstermek için bu tür bir yorum yaptım. Ama basına sızdığı şekliyle tam olarak bütünü yansıtmıyor tabi ki. Ama önemli olan iki liderin karşılıklı güven içinde her şeyi konuşabiliyor olmasına işaret etmiş olmaktır."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com