Erdoğan ODTÜ’yü çizdi!

Erdoğan ODTÜ’yü çizdi!
ODTÜ'nün birinci seçildiği yarışmada, proje Erdoğan'ın isteği ile İTÜ'ye gitti.
Çamlıca Tepesi TV Radyo Kulesi Fikir Projesi Yarışması, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Mimarlık Grubu’nun birinciliğiyle sonuçlandı. Ancak proje, Başbakan Erdoğan’ın isteği ile ODTÜ’yü kınayan üniversiteler arasında yer alan İstanbul Teknik Üniversitesi’ne (İTÜ) gitti.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 2011 yılında Büyük Çamlıca Tepesi üzerinde Kule yüksekliği zemin kotundan antenin en üst noktasına kadar 340 m olan ve kent siluetine olumlu katkıda bulunacak bir kule yapısı tasarlanması amacıyla ‘Çamlıca Tepesi TV ve Radyo Kulesi Fikir Projesi Yarışması’ düzenledi.
 
34 projenin yarıştığı yarışmanın sonucunda, birinciliğini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden Yüksek Mimar İnanç Eray’ın başkanlığındaki mimarlık grubu kazandı.
 
İkincilik ödülünü, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Dilek Topuz Erman’ın başkanlığındaki grubun projesi kazanırken, üçüncülük ödülünü de İstanbul Teknik Üniversitesi’nden Melike Altınışık’ın başkanlığındaki grup aldı.
 
Proje yarışması sonucunda ODTÜ birinci olurken, Başbakan Erdoğan’ın İTÜ’nün projesini daha ‘uygun’ bulması üzerine, proje İTÜ’ye verildi.

SEÇİLEN PROJE (İTÜ)
MİMAR: Melike Altınışık ve arkadaşları
YARIŞMA SONUCU: Üçüncü oldu

BİRİNCİ OLAN PROJE (ODTÜ)
MİMAR: İnanç Eray ve arkadaşları
YARIŞMA SONUCU: Birinci seçildi(EAK)

 


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com