Erdoğan: “Ölü sayısı 232 oldu”

Erdoğan: “Ölü sayısı 232 oldu”
Erdoğan, maden faciasının yaşandığı Soma’nın Eynez bölgesindeki maden ocağına geldi.

Özel uçak ile Ankara’dan Manisa Akhisar’a geçen Erdoğan buradan da karayoluyla, Soma’nın Eynez bölgesinde bulunan maden ocağına geçti. Erdoğan için güvenlik önlemleri arttırıldı, keskin nişancılar yerleştirildi.

GÖZALTILAR VAR

Dokuz8 Haber Ajansı muhabirinin aktardığı bilgiye göre Başbakan gelmeden önce Soma’da Mücadele Birliği okuru Erdoğan Akdoğdu,Yemen Candan gözaltına alındı. Saat 14:27 itibariyle 3 kişinin daha gözaltına alındığı bilgisi geçildi. Sendika.org'un haberine göre iki Öğrenci Kolektifleri üyesi ve Karşı Gazetesi muhabiri gözaltına alındı. Gözaltıların merkeze götürülmeden bekletildiği belirtildi.

ERDOĞAN'I BAKANLAR KARŞILADI

Başbakan Erdoğan’ı, kazanın yaşandığı maden ocağı bölgesinde dün akşam saatlerinden beri bulunan ve çalışmaları takip eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız karşıladı. Manisa Valiliği tarafından oluşturulan kriz masasına geçen Erdoğan, burada olayla ilgili bilgi aldı. Erdoğan ile birlikte, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç ve Beşir Atalay, İçişleri Bakanı Efkan Ala ile Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da bölgeye intikal etti.

232 İŞÇİYİ KAYBETTİK

Erdoğan madende inceleme yapıyor. Erdoğan burada yaptığı açıklamada ölen işçilerin sayısının 232'ye yükseldiğini açıkladı. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com