Erdoğan, Özel’i aracına aldı!

Erdoğan, Özel’i  aracına aldı!
YAŞ üyelerinin Anıtkabir ziyareti sonrasında Başbakan Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’i kendi makam aracına aldı.

Yüksek Askeri Şura (YAŞ)’nın Aralık ayı toplantısı bu sabah başladı.
 
YAŞ Üyeleri Başbakan Tayyip Erdoğan başkanlığında toplantı öncesinde Anıtkabir’i ziyaret etti.
 
Anıtkabir çıkışında ise ilginç bir görüntü yaşandı. Başbakan Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’i kendi makam aracına aldı.
 
Toplantıda, TSK’nın modernizasyon projeleri ile bazı bölgesel konuların ele alınması bekleniyor.
 
ERDOĞAN ANITKABİR DEFTERİNİ İMZALADI
 
Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyeleri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Anıtkabir’i ziyaret etti.
 
Başbakan Erdoğan, Aslanlı Yol’un başında komutanlar tarafından karşılandı.
 
Şura üyeleri, Başbakan Erdoğan’ın başkanlığında, üzerinde ”YAŞ üyeleri” yazan kırmızı ve beyaz karanfillerden oluşan çelenk eşliğinde, Aslanlı Yol’dan yürüdü.
 
Erdoğan’ın, Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra Erdoğan başkanlığındaki heyet, Misak-ı Milli Kulesi’ne geçti. Burada Anıtkabir özel defterini imzalayan Erdoğan, deftere  yazdıklarını yüksek sesle okudu.
 
Başbakan Erdoğan, deftere şunları yazdı:
 
”Yüksek Askeri Şura Kış Dönemi çalışmaları vesilesiyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i bir kez daha hürmet ve şükranla yad ediyoruz.
 
Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma hedefine olan inancımızla, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümü olan 2023’te Türkiye’yi dünyanın en gelişmiş 10 ülkesinden biri haline getirmek için azimle çalışıyoruz.
 
Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü, kutsal vatanımızın bölünmezliğini, aziz milletimizin kardeşliğini korumak ve güçlendirmek için çok boyutlu ve kararlı bir mücadele yürütüyoruz. Milletimizin güven ve desteğiyle Türkiye’nin bölgesel ve küresel bir güç haline gelmesinin önündeki engelleri bir bir aşıyoruz.
 
Büyük Türkiye hedefine ulaşabilmek için Türk Silahlı Kuvvetlerimizin her bakımdan güçlü ve donanımlı olması gerektiğine inanıyor, bu çerçevede savunma sanayimizin gelişmesine özel önem veriyoruz. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ihtiyaçlarının büyük çoğunluğunun milli kaynaklarımızla üretebilir hale gelmesini hedefliyor, bu doğrultuda yürüttüğümüz çalışmaların başarılı sonuçlar vermesinden memnuniyet duyuyoruz.
 
Bu sürecin önemli bir unsuru olarak gerçekleştireceğimiz 2012 Kış Dönemi Yüksek Askeri Şura’sının ülkemize, milletimize, Türk Silahlı Kuvvetlerimize hayırlı olmasını diler, aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyoruz.
 
Ruhun şad olsun." (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com