Erdoğan padişahlığını ilan ediyor!

Erdoğan padişahlığını ilan ediyor!
Erdoğan ve ekibi öyle bir yasa hazırlıyor ki... Duyunca çok şaşıracaksınız.
Erdoğan büyük düşünüyor. AKP Hükümeti yaptıklarının hesabını vermemek için yasa çıkarıyor. Hükümetin yasalaşması için Meclis'e sevk ettiği "Devlet Sırları Kanun Tasarısı"na göre, nelerin devlet sırrı olacağına Başbakan başkanlığındaki beş kişilik bir kurul karar verecek. Kurulda Adalet, Dışişleri, İçişleri ve Milli Savunma bakanları da üye olarak yer alacak. 50 yıl boyunca açıklanamayacak olan devlet sırları, mahkemeye bile gönderilmeyecek. Başbakan'ın "devlet sırrı" dediği belgeleri açıklayanlara altı yıla kadar ceza verilebilecek.
 
 
Neyin devlet sırrı olup olmadığını, Başbakan Erdoğan'ın karar vereceği Yasa tasarısı bir gece ansızın yasalaşabilir. Aynı tasarının 2012'de TBMM'ye geldiği muhalefetin yoğun itirazları sonucu geri çekilecekti. Tasarı, devlet sırrı konusunda Başbakanı neredeyse tek başınamutlak yetkili haline getiriyor. Çünkü, neyin devlet sırrı olduğuna yeni oluşturulacak, Başbakan başkanlığındaki "Devlet Sırrı Değerlendirme Kurulu" karar verecek. Kurulda Adalet, Dışişleri, İçişleri ve Milli Savunma bakanları da üye olarak yer alacak. Ancak takdir edilir ki Kurul'da asıl yetkili Başbakan olacak.
 
Halen yargı, çok zor da olsa 'devlet sırrı' denilen gizli bilgi belgelerin bir kısmını getirtebiliyor, inceleyebiliyor. Ancak tasarı yasalaşırsa, bu konuda daha geri gidilecek. Başbakan başkanlığındaki "Devlet Sırrı Değerlendirme Kurulu", mahkemelerin kendilerinden talep ettiği, devlet sırrı niteliğindeki belge, bilgi ve kayıtları gerekçesini belirtmek kaydıyla vermeme yetkisine sahip olacak.
 
Hükümetin beş yıldır elinde tuttuğu, ancak vaçgeçmediği tasarı yasalaştığında, bir çoğu devletin işlediği suçların kanıtları olan bilgi-belgelerin üzerine sünger çekilmiş olacak.
 
10 yılı aşkın süredir iktidar olan AKP ve Başbakan Erdoğan da, 50 yıllık koruma da eklendiğinde kendi dönemleriyle ilgili bir kısmı suç konusu da olabilecek iş-işlem-kararları nedeniyle toplamda 60 yıllık, yani 'sittin sene' dokunulmazlık kazanmış olacak. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com