Erdoğan Pamukoğlu'nu hedef aldı

Erdoğan Pamukoğlu'nu hedef aldı
Başbakan Erdoğan şehit yakınları ve gaziler ile iftar yemeğinde buluştu.
Erdoğan konuşmasında "Özellikle son haftalarda Hakkari, Eruh, Şemdinli ve Şırnak'ta oruçlarını kahpe bir kurşunla açan şehitlerimizden Allah razı olsun, mekanları cennet olsun diyorum" dedi.

"Bazı 'seviyesiz' generaller"
 
Düşmanlar hangi kalleşçe yönteme başvurursa başvursun, bu toprakların insanının tarihte olduğu gibi bugün de son nefesine kadar vatanını kahramanca müdafaaya devam edeceğini kaydeden Erdoğan, "Biz büyük bir millet olarak bu saldırıların hepsini bertaraf ettik, bertaraf edeceğiz" ifadelerini kullandı. Bazı televizyon kanallarına çıkarak "Türkiye'nin bazı illerinin elden çıktığını söyleyecek kadar seviyesiz insanların" da bulunduğunu söyleyen Erdoğan, isim vermeden emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu'na yüklendi. Erdoğan, "Bunlar generallik seviyesine kadar çıkmış insanlar. Böyle seviyesizlik olur mu? Böyle seviyeden muaf insan olur mu?" diye konuştu.
 
Başbakan konuşmasında Osman Pamukoğlu'nu da hedef aldı. "Bazı seviyesiz generaller" diyerek Pamukoğlu'na yüklenen Erdoğan CHP'nin toplantı çağrısını da kapıları kapattığını yineledi.
 
Pamukoğlu ne demişti?
 
Emekli Tümgeneral Pamukoğlu, TV Habertürk'te Fatih Altaylı'nın hazırladığı TEKE TEK adlı programa katılmış ve Hakkari'de yapılan saldırıyı değerlendirmişti. Pekçok konuda çöarpıcı açıklamalar yapan Pamukoğlu "Hakkari elden gidiyor" demişti.
 
Pamukoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:
 
ŞEMDİNLİ'DE NE OLUYOR?
 
PKK K.Irak'ta bulunan hattını kuzeye doğru çekerek hattı Yüksekova Hakkari çizgisine getirmek istiyor. Şemdinli kolay işgal edilecek bir yer değil. PKK alanı elde etmek istiyor. PKK'lı 5 bin kişi çok iyi eğitim almıştır. Denildiği gibi çapulcu vs. değildir. Bir zamanlar öyle değildi ama şimdi halktan destek de alıyor. Halk çok doğal olarak 'devlet nerede' diye soruyor. Siz sadece kışlada, karakoldaysanız Hakkari'de milyonda bir yerde demeksinizdir. Hakkari'de sayılamayacak dağ blokları içerisinde binlerce mağara ve dehlizler vardır. Ayı inlerinde PKK'nın silah depoları ve cephaneleri vardır.
 
İSTİHBARAT PARAMPARÇA!
 
İstihbaratı kim alıyor, jandarma, polis ve MİT. Orada istihbarat valiliğe ve garnizon komutanlığına gidiyor. Operasyon, harekat, saldırı ve hücüm kararını kim veriyor peki? Orada komutalmarda, yetki ve sorumluluklarda bir bütünlük yok. İstihbarat geldiği halde 2 aydır müdahalede bulunulamadı. 
 
YAPTIKLARI GERİLLA SAVAŞIDIR
 
Biz gerilla lafını kullanmıyoruz ama PKK'nın yaptığı muhabere savaşıdır. Biz istediğimiz kadar kullanmayalım yaptıkları gerilla savaşıdır. Her PKK'lı kız ve oğlanın küçük bir not defteri vardır. Siyasi ve askeri eğitim notları vardır. Bu iki notları yanyana getirdiğimizde latin gerillaların taktikleri vardır.
 
İKİ ÜÇ AYLIK ASKERLE OLMAZ!
 
Bu mücadele büyük fedakarlıklar ister. Dağ muharebeleri subaylara özel harekattır. Nehir hatlarında, karlı bölgelerde özel harekattır. Bu iki üç aylık asker çocuklarla olmaz. Cemil Bayık benim zamanımda Güneydoğu sorumlusuydu. Karayılan Hakkari sorumlusuydu. Bunların hepsi aynı adam, hiç değişmedi. (NSE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com