Erdoğan Referandum İçin Talimat Verdi!

Erdoğan Referandum İçin Talimat Verdi!
Başbakan Erdoğan, referandum anketlerinin farklı çıkması üzerine harekete geçti..

AK Parti, 12 Eylül'de yapılacak olan referanduma sayılı günler kala anket çalışmalarını hızlandırdı. Başbakan Tayyip Erdoğan, anket yaptırılan 3 ayrı şirketin önüne birbirinden farklı sonuçlar koymasına sert çıktı, anket temsilcilerini de, "Bu anketler, Üsküdar'da bizim çocukların takıldığı kahvelerde yapılsa ancak böyle sonuç çıkar" diyerek eleştirdi. Daha kapsamlı ve sağlam sonuçlar elde edilebilecek şekilde çalışma yapılması için harekete geçen Başbakan, doğuda Erzincan, Van, Muş ve Bingöl'den başlayarak, Gümüşhane, Bayburt, Kırşehir, Yozgat, Bilecik, Çanakkale ve Uşak gibi illerin de içinde bulunduğu 26 ilin isimlerini tek tek yazıp, bu illerde detaylı anket yapılmasını istedi.

KRİTİK İLLERDE KAPSAMLI ÇALIŞMA
Erdoğan'ın talimatıyla ANAR'ın, çapraz sorgulama tekniğiyle yaptığı ankette, 5 bin 500 kişiye referandum sorusu soruldu. Çıkan sonuç ise yüzde 57.9 oranla, "evet" oldu. Ancak anketlerde görülen tablo, Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerdeki değişimin sürekli takip edilmesini sağlayacak nitelikte çıktı. "Evet" oylarının kırsal kesimlerde yüksek olmasından dolayı memnun olan AK Parti yönetimi, şehirlerde yoğunlaşılması gerektiği üzerinde durdu. Bu çerçevede, nüfusu 1 milyonun üzerinde olan kritik 21 ilde, özel bir çalışma yapılmasına karar verildi.

'AYRIM YOK'
Başbakan Erdoğan, Çevre ve Orman Bakanlığı'nın, "Katı Atık Toplama Aracı Dağıtım Töreni"ne katıldı. Törende konuşan Erdoğan, "İl ve parti ayrımı yapmaksınız belediyelerimize katı atık toplama aracı dağıtıyoruz" dedi. 2003'te 15 düzenli depolama tesisi varken, bu sayının 46'ya çıktığını belirten Erdoğan, "Geçmişte hastalar, yaşlılar ve çocuklar kirli havalarda evden çıkmamaları konusunda uyarılırdı. Aldığımız önlemler neticesinde artık havamız ve çevremiz temiz" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com