Erdoğan Seçim Beyannamesi'ni Açıklıyor

Erdoğan Seçim Beyannamesi'ni Açıklıyor
Başbakan Erdoğan, Ak Parti seçim beyannamesini açıklıyor. Erdoğan, seçim beyannamesinde, merakla beklenen 'çılgın projesine' de yer verecek.

Başbakan'ın konuşması devam ediyor. İşte Erdoğan'ın söyledikleri...

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''AK Parti'nin seçim beyannamesi içinde, Kaf Dağı'nı asla göremeyeceksiniz. Bu beyannamede, ulaşılamaz hedeflere, ulaşılamaz hayallere, masalımsı vaadlere asla rastlamayacaksınız. AK Parti'nin seçim beyannamesi, hayal tacirliği yapmak, umut simsarlığı yapmak için değil, Türkiye'ye son derece güçlü, makul, mantıklı bir yol haritası çıkarmak için hazırlanmıştır'' dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ''12 Haziran seçimlerinde, biz, nezaketi elden bırakmayacağız. Nezaket, zarafet, karşılıklı saygı üzerine bir propaganda süreci yürüteceğiz. Biz, yalanlar, iftiralar, ithamlar, karalamalar üzerine bir kampanya değil, planlar, projeler, hedefler üzerine bir kampanya yürüteceğiz. İşte bugün açıkladığımız bu beyanname, net bir Türkiye fotoğrafıyla birlikte Türkiye'ye bir gelecek vizyonu çizen bir beyannamedir''

Başbakan Erdoğan, Ak Parti seçim beyannamesini açıklıyor.

"Bu seçim beyannamesi hazırlanırken populizmden şiddetle kaçınılmıştır. 8.5 yıllda yaptığımız, çıraklık ve kalfalık dönemi eserleridir. 2023 yılına kadar yapacaklarımız da ustalık dönemi eseridir. Milletimize yapamayacağımız hiç bir şeyin sözünü vermedik.

Türkiye'nin AK Parti öncesinde verdiği sözleri yerine getirilmediğinden bu millet üzüldü. Seçim öncesinde kısa dönem rahatlama yaşanırken sonrasında kemerler sıkılmış ve sarsılan dengeler millete yük olmuştur. Daralmış sıfır atmışlardır. Bu vatandaşa şifa değil aldatma idi... Modern hırsızlıkla devam ediyorlardır. Biz bu oyunu bozduk. Altı sıfırın altısını da çöpe attık. Sevgili kardeşlerim onların bir milyona alamadıklarını biz alıyoruz. Nereden nereye onurlu Türkiye onurlu millet bu... Tam anlamıyla vatandaştan kepçeyle kürekle geri alıyorlardı.

8 yıl vizyonumuzu millette ilettik. 3 yıl bizden bir şey istemeyin dedik. Ama şimdikiler iktidara gelmeden kuru sıkı atıyor. Nasrettin Hoca hiç değilse göle maya çalıyordu. Bunlarda o da yok. Gerçekleşmeyecek hayallerle değil 3 yıl bizden bir şey beklemeyin diyerek iktidara geldi. Biz yapamayacağımızı yapmayacağımızı vaat etmedik. Millete taşıyamayacak yükler yüklemedik. Popülizme tevessül etmedik. Türkiye siyasetini kemiren popülizm milletimizden itibar görmeyecek. 3-5 fazla oy için dürüst siyaseti terk edenlere milletim tevessül etmeyecektir... Milletten değil çetelerden mafyadan karanlık güç odaklarından güç devşirenlere millet yüz vermeyecektir.

Bakınız dışarıda adam bulamayanlar şu anda Silivri'nin içinden aday göstermeye gayret ettiler... Bu siyaset eyvah ne hale geldi diyorlar. Entresandır. Maskeli aday tanıtımı yapıyorlar. Bu bir maskeli balo... Biz bunlara alıştık. İnanıyorum ki milletim bunların maskelerini indirecektir..

Aklına her geleni vaat edenleri milletim unutmadı. İktidara talip olanları da gördük. Benim milletim bunları unutmadı. Bakanların bile kendileri enerji bakanı oldukları dönemde bunların gazyağu benzin bulamadıkları dönemi gördük. CHP'nin iktidarında oldu bunlar ve bunları iyi tanırız ve biliriz. Milletim bunlarta tevessül etmeyecektir. Hazineyi nasıl boşalttıklarını Türkiye'yi 5 sente muhtaç olduklarını unutmamışlardır. Ben burada CHP ve MHP'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum. Demokrasinin hak ve özgürlüklerle bütünleştiğini Türkiye'yi ilk 10'a sokacak yürüyüşün adımlarını atacağız. Burada ortaya konacak tavır budur. Biz 8 yıl önce milli geliri 8,5 milyar dolarlardan 742 milyar dolara gelen bir ülkeyiz.

Düşünebiliyor musunuz kamu ne t borç stokuna bakıyorsunuz yüzde 45'teyiz. Enflasyn yüzde 30 idi şimdi 3,99 oldu.. Bu canavarı oradan çıkartan el A K Parti olmıştur.

Biz temel siyasi ilkelerimizi muhafaza ediyoruz. Biz nezaketi elden bırakmadan bir propaganda süreci yürüteceğiz. Biz iftiralar üzerine değil planlar programlar üzerinden bir Türkiye portresi çizeceğiz...

12 Haziran için hazırlanan kapsamlı seçim beyannamesi aynen Türkiye hazır hedef 2023 başlığını taşıyor... basın mensuplarına 8,5 ne yaptık bunları takdim edeceğiz. Bu teferruatı ile olacak...

Özetle: Bu beyanname sandık sonrası unutulacak bir beyanname değil... Bu kardeşiniz 2023'ü telaffuz ettiği ana kadar kimse konuşmuyordu şşimdi sahip çıktılar... Mukallit her zaman kaybeder... Türkiye'yi 100. yıla hazırlayan bir yol haritasıdır... Türkiye önünde 12 saati bile göremiyordu...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com