Erdoğan Siirtlileri Bu Sözüyle Coşturdu!

Erdoğan Siirtlileri Bu Sözüyle Coşturdu!
Siirt'te toplu açılış töreninde konuşan Başbakan Erdoğan Siirtliler'i bu sözlerle coşturdu..


Siirt'te toplu açılış töreninde konuşan Başbakan Erdoğan 2003 yılına gönderme yaparak kalabalığı şu sözlerle coşturdu: "Yiğit düştüğü yerlerden kalkar dediniz, bizi yanlız bırakmadınız"

Siyasi yasaklarının kalkmasının ardından Siirt'ten milletvekili adayı olup parlamentoya giren Başbakan Erdoğan o günlere göndermede bulunarak şöyle konuştu:

"Siir tarih boyunca ilime yön vermiş, tarih onunla beraber güç kazanmış tarihe silinmeyecek izler bırakmış bir şehir. Toprağı bereketli insanı mert olan Siirt bugün yeniden ayağa kalkıyor. Tazeleniyor ve geleceğe umutla bakıyor. 2003 yılında sizler 'Yiğit düştüğü yerden kalkar' dediniz. 2003 yılında sizler bu kardeşinize, eniştenize sahip çıktınız. Biz de çok şükür Siirt'e mahçup olmadık. Siir karşımızda yüzümüzü yere eğmedik, nasıl ki Siirt bizim her zaman yanımızda olduysa biz de Siirt'in her zaman yanında olduk, oluyoruz.

KAVMİYETÇİLİK YOK KARDEŞLİK VAR

Sözleri sık sık "Vur vur inlesin Kılıçdaroğlu dinlesin" kesilen Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

Siirt'i hak ettiği konuma yükseltmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Biz acılarla büyüdük, dertlerle büyüük. Her türlü engelleme ve tehdide göğüs gererek, sabrederek bugünlere ulaştık. Hiçbir zaman pes etmedik, hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmadık. Aynı İbrahim Hakkı Efendi Hazretleri'nin ifade ettiği gibi 'Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler' dedik. Bugün Türkiye için ne yapıyorsak samimiyetle, ihlasla yola devam ediyoruz, inanarak devam ediyoruz. Biz kardeşliği her şeyi göz önünde tutuyoruz. Bu ülkenin kardeşlikle yükseleceğine inanıyoruz. Türküyle, Kürdüyle, Çerkeziyle, Arabıyla bir olacağız beraber olacağız. Kavmiyetçilik yapmayacağız, yaradılanı yaradandan ötürü seveceğiz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com