Erdoğan Soma'da markete sığındı!

Erdoğan Soma'da markete sığındı!
Başbakan Erdoğan, Soma Belediyesi'nden çıkışında bir süre sokakta yürümek istedi. Bu esnada bir grup vatandaş tarafından protesto edildi. Protestonun dozu yükselince Erdoğan orada bulunan bir markete girerek bir süre burada kaldı.

Başbakan Erdoğan, Soma'daki facianın ardından yanındaki bakanlarla birlikte ilçeye geldi ve incelemelerde bulundu. Kriz merkezinden bilgi alan ve ocakta inceleme yapan Başbakan daha sonra Soma Belediyesi'ne geçerek basın açıklaması yaptı.

Bir grup vatandaş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, Soma Belediyesi çıkışında tepki gösterdi.

Vatandaşlar "Hükümet istifa" ve "Katil Erdoğan" şeklinde sloganlar attı. Vatandaşların Erdoğan'ın konvoyundaki makam araçlarını yumruklamaları da görüntülere böyle yansıdı.

som.jpg

Bu sırada konuşmasını bitirip aracına binen Başbakan Erdoğan protestocuların bulunduğu yerde durup aracından indi. Ancak bu sırada 'Başbakan istifa' diye bağıranlar oldu. Bunun üzerine yakın korumalarıyla Özel Harekat polisleri protestoculara ve olayları görüntüleyen gazetecilere müdahale etti, tartakladı.
Proteto sırasında göstericiler İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya da tepki gösterip üzerine doğru yürümesi dikkati çekti. Başbakan Erdoğan bu sırada bir işyerine girip kısa süre kaldıktan sonra ayrıldı.

PROTESTONUN DOZU ARTINCA BAŞBAKAN ERDOĞAN BİR MARKETE GİRDİ

Bu sırada konuşmasını bitirip aracına binen Başbakan Erdoğan protestocuların bulunduğu yerde durup aracından indi. Ancak bu sırada 'Başbakan istifa' diye bağıranlar oldu. Bunun üzerine yakın korumalarıyla Özel Harekat polisleri protestoculara ve olayları görüntüleyen gazetecilere müdahale etti, tartakladı. Proteto sırasında göstericiler İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya da tepki gösterip üzerine doğru yürümesi dikkati çekti. Başbakan Erdoğan bu sırada bir işyerine girip kısa süre kaldıktan sonra ayrıldı.

somaic1.jpg

Protestolar esnasında Başbakan'ın konvoyunda yer alan 3 aracın camları kırıldı. Başbakan'ın protestolar esnasında bir vatandaşı azarladığı da görüldü.

AKP PARTİ İLÇE BİNASI TAŞLANDI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın belediye çıkışı protesto edilmesinin ardından protestolarını sürdüren çoğunluğunu liseli gençlerin oluşturduğu yaklaşık 200 kişilik grup, ilçenin caddelerinde protesto yürüyüşü yaptı, hükümeti istifaya çağırdı.
Kendilerini uyaran polise de tepki gösteren protestocular, daha sonra Gaziosmanpaşa Caddesi’nde bulunan Ak Parti’nin Soma İlçe binasına saldırdı. Ellerindeki ve söktükleri kaldırım taşlarıyla ilçe başkanlığının camlarının tamamını kıran göstericiler, daha sonra içeri girip eşyaları tahrip etti.

Binada asılı olan Başbakan Erdoğan’ın posterini de yırtan göstericilere polis biber gazı ile müdahale etti. Polis müdahalesi karşısında binadan ayrılan göstericiler, Soma Belediyesi önünde toplanıp oturma eylemi yaptı.

Yine Erdoğan'ın makam aracının Başbakanlık 0002 plakası güvenlik gerekçesi ile polislerce sökülmek zorunda kalındı. (KKK)

bnmzktyieaa6e2w.jpg

Yorumlar
kadir yılmaz
16 Mayıs 2014 Cuma 16:42
16:42
hadi çapulcular kına yakın sizede gün doğdu, üşüşün bakalım ak babalar gibi..
212.175.130.20
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com