Erdoğan: Sonuna kadar gideceğiz

Erdoğan: Sonuna kadar gideceğiz
Başbakan KCK operasyonlarını savundu, CHP'lilerin fezleke tepkisini eleştirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Kadıköy Ayrılık Çeşmesi İstasyonu'nda düzenlenen ''Marmaray'da ilk ray kaynağı töreni''nde yaptığı konuşmada, KCK operasyonuyla ilgili şunları söyledi:
 
''Şu son günlerde bu KCK operasyonlarına yönelik bazı kesimlerde rahatsızlıkların olduğunu görüyoruz duyuyoruz. Ben sevgili milletime sesleniyorum. Ülkemin dört bir yanındaki sevgili milletime sesleniyorum. Hangi etnik unsurdan olursa olsun tüm vatandaşlarıma sesleniyorum. Bu ülke, teröre bulaşan, terörün içinde olan teröre yataklık yapan kim olursa olsun, yasaları çiğneyen kim olursa olsun bütün bunlara karşı biz, güvenlik güçleri, yargının vermiş olduğu bütün kararlara uygun bir şekilde, hukukun çerçevesi içerisinde bu adımları atacağız, sümenaltı etmeyeceğiz geçmişte olduğu gibi. İllegaliteye, asla ülkemizde yer olmayacak. Biz her şeyi yerin üstünde görmek istiyoruz. Eğer demokratik parlamenter sisteme inanıyorlarsa o zaman parlamentonun çatısı altında bu mücadele hukuk çerçevesi içerisinde yürümeli yürür, ama yer altından bu işleri götürmeye çalışırsanız o zaman tabii ki karşınızda bu ülkenin yargısını bulacaksınız tabii ki güvenlik güçlerini bulacaksınız.''
 
‘TİYATRO CHP’NİN İÇİNDE’

Başbakan Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu hakkındaki fezleke hakkında ise şunları kaydetti:

Bakıyorsunuz bir tane fezlekeyle kahramanlık taslayanlar var. Hâlbuki hakkında 13 tane fezleke var. Sadece yargıya hakaretten ayrıca daha önce 3 tane fezleke var. Bundan önce niye böyle kahramanlık senaryoları ortaya koymuyordun, bağırıp çağırıyordun da şimdi bir fezleke ve bununla kahramanlık ortaya koyuyorsun? İdamdan bahsediyorsun, şundan bahsediyorsun, bundan bahsediyorsun... Ve bakıyorsunuz hemen kendi partilerinin içindeki sıkıntıyı 'acaba böyle bir senaryoyla toparlayabilir miyiz?' anlayışı ile sergilemeye, ortaya koymaya çalışıyorsunuz ve birileri de geliyor Meclis Başkanlığına yürüyor. Bu da çok komik. Herhalde bunların içinde hukuktan nasibini almış olan insan da yok. Yahu dokunulmazlığın kaldırılması ile alakalı hakkınızda bir fezleke olması lazım. Sizin hepinizin hakkında da fezleke mi var? Yok... Fezleke olmayanlar hangi dokunulmazlığın kaldırılmasını istiyor? Mesele ne? Mesele şu: Ondan sonra 'Silivri'de Tiyatro' diyor. Silivri'de tiyatro yok, tiyatro Ana Muhalefetin Grubunun içinde. Aramadığınız kadar şovmen var ve yaptıkları iş de şov. Bunu da milletimin bilmesi lazım.
 
Yargıda sorunlar mı var? 9 yıl boyunca çözerek geldik, bundan sonra da çözerek geleceğe yürüyeceğiz. Demokrasiye ilişkin eksikler mi var? 9 yıldır bu eksikleri tamamlayarak geldik, geleceğe de demokrasimizi mükemmelleştirerek ilerleyeceğiz. İleri demokrasi derken bunu kastediyoruz.”
 
DENKTAŞ VE LEFTER MESAJI

Başbakan, hayatını kaybeden KKTC'nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'a Allah'tan rahmet diledi:

Ailesine, yakınlarına, KKTC'deki kardeşlerimize ve aziz milletimize bu acı kayıptan dolayı sabır ve başsağlığı mesajlarımı bir kez daha iletiyorum. Merhum Denktaş, Kıbrıs'ın varlık mücadelesinde, KKTC'nin kurulmasında ve Kıbrıslı kardeşlerimizin haklarının en güçlü şekilde savunulmasında gerçekten unutulmaz bir liderlik sergilemiştir. Onun yürüttüğü bu mücadele eminim ki KKTC'de aynı aşkla, aynı kararlılıkla sürdürülecektir. Kıbrıs'ta barışın, uzlaşmanın, huzur ve istikrarın sağlanabilmesi özellikle Kıbrıs Türklerinin haklarının korunması için biz de ana vatan Türkiye olarak bu davayı var gücümüzle desteklemeye, Kıbrıs Türkünün yanında olmaya devam edeceğiz.
 
Başbakan Erdoğan, Lefter Küçükandonyadis'in de dün vefat ettiğini hatırlatarak, şöyle devam etti:

Yine dün kaybettiğimiz Türk futbolunun efsane ismi ve milli takımımızın, Fenerbahçe futbol takımının unutulmaz oyuncusu, adeta futbolda ordinaryüs sıfatına layık görülmüş olan Lefter'e de ülke olarak, millet olarak şükran duygularımızı ifade ediyorum.”
 
‘MARMARAY BİR DÜNYA PROJESİ’

Erdoğan, Marmaray projesinin 2013 yılı sonunda tamamlanacağını ve Türkiye'yi dünyada sekizinci, Avrupa'da altıncı yüksek hızlı tren ülkesi konumuna yükselttiklerini belirterek, "2013'ün sonunda proje tamamlanmış olacak. Ankara Sivas projesi devam ediyor ihalesi yapıldı, Ankara İzmir projesi devam ediyor, Bursa projesi hızla ilerliyor. 2023 yılına kadar 10 bin kilometresi hızlı tren yolu olmak üzere 14 bin kilometre demiryolu yapmak üzere takvimimiz hazır, yol haritamız hazır. Kaynağımız da hazır" dedi.
(UGK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com