Erdoğan sonunda Alevilere saldırtmayı başardı!

Erdoğan sonunda Alevilere saldırtmayı başardı!
Alevilere bıçaklı saldırı gerçekleştiren grup “Bütün Alevileri öldüreceğiz” diye tehdit etti!
Kartal Adliyesi yakınların Ataşehir Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’ne (PSAKD) ait araç taşlı sopalı saldırıya uğradı. Tekbir getiren grup “Bütün Alevileri öldüreceğiz” şeklinde tehditler savurdu. 
 
Kartal Anadolu Adliyesi'ne Taksim Gezi Parkı olayları sırasında yaralanan yurttaşlara yapılan kötü muameleler için suç duyurusuna bulunmaya gitti. Kartal Adliyesi'nden Çağlayan Adliyesi'ne yönlendirilen PSAKD Ataşehir Şube başkanı Metin Arslan ve şöför Mahmut Aktaş yola çıktı. Kartal Cevizli mevkiinde araçlarına bir beton komyonu çarptı. Kamyon şoförü aracından inip Metin Arslan ve şöför Mahmut Aktaş'a küfürler ve hakaretler ederken Kartal İlçe Müftülüğü ve camii çevresinde bulunan 40-50 kişilik grup da bıçak ve sopalarla şube başkanı ve şoförü linç etmek istedi. Polisin olay yerine gelmesiyle grup dağılırken Arslan ve Aktaş yaralı olarak Kartal polis merkezine götürüldü. Kamyon şöförü gözaltına alınırken diğer saldırgan gruptan kimse gözaltına alınmadı.

Arslan ve Aktaş gittikleri hastaneden aldıkları darp raporuyla suç duyusunda bulundu. Arslan “Saldırının Başbakan’ın ‘yüzde ellisini evlerde zor tutuyoruz’ açıklamasının ardından Alevilere karşı başlatılan linç kampanyasının devamıdır. Saldırganlardan bir kişi bile gözaltına alınmadı” dedi. Saldırının bölgede inşaat yürüten bir müteahhit tarafından organize edildiğini belirten Arslan, gerekli bilgileri savcıya ilettiğini kaydetti. Olayın ardından sözkonusu beton firmasının genel müdürünün kendisini aradığını da kaydeden Arslan, müdürün özür dilediğini ve kamyon şöförünün iş akdinin feshedildiğini söyledi. (BCE)
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com