Erdoğan sure okuyan çocuğa yardım etti

Erdoğan sure okuyan çocuğa yardım etti
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açlık ve kuraklıkla kıvranan Somali'ye yaptığı ziyaretin ayrıntıları gelmeye devam ediyor...

Sahra hastanesinde tedavi gören Somalili çocukların çaresiz halleri Başbakan Erdoğan ve eşini duygulandırdı. Emine Erdoğan, annesinin kucağında ağlayan bir bebeğe "Ah yavrum ne oldu sana?" diyerek anne şefkatiyle duygulu anlar yaşadı.

SEVGİ GÖSTERİLERİYLE KARŞILANDI
Başbakan Erdoğan ve beraberindeki heyet Somali'de büyük sevgi gösterileriyle karşılandı. Ardından kampları gezen Başbakan ve eşi Emine Erdoğan, yüzlerinde sinekler uçuşan çocuklara hediyeler dağıttı. Tercüman aracılığıyla ailelerin sıkıntılarını dinledi.

SURE OKURKEN TAKILAN ÇOCUĞA YARDIM ETTİ
Yarı aç yarı tok çocukların Kur'an-ı Kerim'den okuduğu surelere eşlik eden Başbakan Erdoğan, sure okurken takılan çocuğa yardım etti. Erdoğan ve eşi sureleri okuyan çocuklara 'Maşallah' diyerek moral verdi. Başbakan Erdoğan, Somalili kadınlara eşi Emine hanımı tanıttı. O sırada araya giren tercüman Fatıma isimli bir kadının Emine Erdoğan gelecek diye günlerdir heyecandan uyuyamadığını söyledi. Somalili tercüman Fatıma'ya Emine Erdoğan'ın geldiğini söyleyince Somalili kadın Emine Erdoğan'ın elini öpmeye çalıştı. Emine hanım elini öptürmedi.

ERDOĞAN VE EŞİNİN YÜZÜNE HÜZÜN DÜŞTÜ
Başbakan Erdoğan ve eşinin en çok zorlandığı anlar ise tedavi gören Somalileri ziyaret esnasında yaşandı. Açlıktan zayıf düşmüş çocuklar hakkında doktorlardan bilgi alan Erdoğan ve eşinin yüzlerine hüzün düştü.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com