Erdoğan, Tatlıses'in Neden Aday Olmadığını Açıkladı!

Erdoğan, Tatlıses'in Neden Aday Olmadığını Açıkladı!
Şanlıurfa'da halka hitap eden Başbakan Erdoğan Tatlıses'in neden adaylıktan çekildiğiyle ilgili açıklama yaptı...

Şanlıurfa'da halka hitap eden Başbakan Erdoğan "İbrahim Tatlıses kendisiyle yaptığımız görüşmelerin ardından adaylıktan çekildi. Kendisine de teşekkür ediyorum" dedi.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan, ''Birileri iktidar mücadelesi içinde olabilir. Birileri hırslarına yenik düşebilir. Birileri, kendi ikballeri için yetimin, öksüzün, yoksulun, yolda kalmışın üstüne basabilir. Biz onlardan asla olmadık, asla olmayacağız'' dedi.

Erdoğan, partisinin Şanlıurfa'daki Topçu Meydanı'nda düzenlediği mitingde vatandaşlara hitap etti.

Konuşmasının başında, Şanlıurfa'nın ''peygamberler şehri'' olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, bu ilin dünyanın gıpta ettiği bir şehir olduğunu dile getirdi.

Başbakan Erdoğan, şunları söyledi:
''Şanlıurfa tarihe ışık tutan bir şehir. İnsanoğlunun inşa ettiği en eski mabet, günümüzden 11 bin 500 yıl önce burada, Şanlıurfa'daydı. Buğday ilk kez bu topraklarda yetiştirildi, tarım ilk kez bu bereketli topraklarda yapıldı, dünyanın ilk üniversitesi bu topraklarda kuruldu. Bu topraklarda su, ateşe hükmetti.
Nice alimler, evliyalar, şairler, fikir adamları bu topraklardan yetişti. İnsan bu şehirle nasıl gururlanmaz?''
Kendisinin Şanlıurfa ile her zaman gurur duyduğunu kaydeden Erdoğan, Hazreti İbrahim'in şehrine, peygamberler şehrine hizmetkar olmanın gururunu hep göğsünde taşıyacağını ifade etti.
''Allah, bizleri onların şefaatine nail etsin'' diyen Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu:
''Yavuz Sultan Selim, Şam'a geldiğinde, bir cuma günü, imam minbere çıkıyor ve Cihan Padişahı'na şöyle hitap ediyor; 'Hakimül harameyn iş-şerifeyn'... Yavuz Selim, ayağa kalkıyor, 'Hakimül harameyn değil, hadim ül harameyn' diyor. Yani, 'Ben harameynin hakimi değilim, olsa olsa hizmetkarıyım...'
İşte biz böyle bir medeniyetin çocuklarıyız. Biz bu millete hizmetkar olmaya geldik. Bizim medeniyetimizin temelinde, Şeyh Edebali'nin, 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' anlayışı var. Bizim medeniyetimizin temelinde, insanı yöneten, insanı sindiren, insana zulmeden değil, vatandaşının hizmetkarı olan bir devlet anlayışı var.''

''BİZ KENDİ KENDİMİZİ HER AN HESABA ÇEKERİZ''

Kendilerinin, bu büyük zatların rehberliğinde yürüdüklerini vurgulayan Başbakan Erdoğan, ''Biz makamların, rütbelerin, payelerin peşinde değiliz. Biz koltukların, etiketlerin, sıfatların peşinde değiliz'' dedi. Erdoğan, Şanlıurfa'dan bir vatandaşın çıkıp 'Allah sizden razı olsun' demesi durumunda kendileri için en büyük paye ve rütbenin bu olacağını söyledi.

Başbakan Erdoğan, şunları kaydetti:
''Biz kendi kendimizi her an hesaba çekeriz. Kendimizi milletin önünde hesaba çekeriz. Her akşam başımızı yastığa koyunca, 'Bu millet için ne yaptın?' diyerek kendi muhasebemizi yaparız.
Açık söylüyorum, birileri iktidar mücadelesi içinde olabilir. Birileri hırslarına yenik düşebilir. Birileri, kendi ikballeri için yetimin, öksüzün, yoksulun, yolda kalmışın üstüne basabilir. Biz, onlardan asla olmadık, asla olmayacağız. Biz illa da birilerini bu makamlarda sürekli tutmak için yokuz. Biz hiçbir zaman hırsımıza yenik düşmedik, Allah'ın izniyle, sizlerin hayır duasıyla, bundan sonra da hırsımıza yenik düşmeyeceğiz. Kibire, böbürlenmeye, yersiz gurura teslim olmadık, olmayacağız.
Biz sorun çözmeye geldik. Biz yasakları ortadan kaldırmaya, yolsuzluklardan hesap sormaya, yoksulluğu yok etmeye geldik. 8,5 yıldır bunun samimi mücadelesi içindeyiz. 8,5 yıldır ben, arkadaşlarım, teşkilatım, bunun gayreti içindeyiz.
Hani diyor ya şair; 'Vur kazmayı dağa Ferhat/çoğu gitti, azı kaldı...' Biz de aynen öyle diyoruz. Çoğu gitti, azı kaldı diyoruz. Çok şey yaptık, daha da fazlasını yapacağız diyoruz.''
Herkesin öleceğini söyleyen Erdoğan, ölünce musalla taşına konulduğunda imamın cumhurbaşkanı, başbakan, profesör, trilyoner, ağa, şeyh niyetine değil, er kişi ya da hatun kişi niyetine diyeceğini ifade etti.
Erdoğan, şöyle devam etti:
''Bu kavga, bu kibir, bu gurur niye? Gelirler seni iki metreküplük mezara korlar, bütün yakınların gider. Eğer hatırlarlarsa ne ala. Eğer güzel eserler bırakırsan iyi anılırsın. Bırakmazsan iyi ki gitti be. Bu adamdan kurtulduk derler. İşte biz bu ülkede hoş bir sada bırakalım diyoruz. Eserlerimizle, şehirlerimizle, yaptığımızla anılmak istiyoruz. ''Allah Başbakan'dan razı olsun' denilirse bu bize yeter. İşte biz bunun için varız. Daha çok şeyler yapacağız.''

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com