'Erdoğan TCK'nın 306'ıncı maddesince yargılanacak'

'Erdoğan TCK'nın 306'ıncı maddesince yargılanacak'
“Başbakan, Amerika’dan ödül almak, hoş görünmek ve mükâfat almak için Türkiye’yi soktuğu belanın sonucunda tam olarak ölü sayısını dahi bilmediğimiz 50’ye yakın vatandaşımız hayatını kaybetti. Bu olayın bir tek sorumlusu vardır. O da Başbakan Erdoğan’dır”
CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, Reyhanlı’da gerçekleşen patlamaları değerlendirirken, “Başbakan, Amerika’dan ödül almak, hoş görünmek ve mükâfat almak için Türkiye’yi soktuğu belanın sonucunda tam olarak ölü sayısını dahi bilmediğimiz 50’ye yakın vatandaşımız hayatını kaybetti. Bu olayın bir tek sorumlusu vardır. O da Başbakan Erdoğan’dır” dedi.
 
CHP Yalova İl Başkanlığını ziyaret eden CHP’li Batum, burada değerlendirmelerde bulundu.
 
Batum, Reyhanlı’da gerçekleşen patlamalara ilişkin “İçişleri Bakanından, Dışişleri Bakanına, Savunma Bakanına kadar birçok ortağı da vardır. Ancak esas fail Başbakan Erdoğan’dır” dedi.
 
12 Eylül darbesi döneminde yaşanmayan baskıcı yönetiminin AKP döneminde yaşandığını öne süren Batum, basının bilgi alma hakkının da baskı altında tutulduğunu, herkesin gözü önünde yaşanan ve çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği “Reyhanlı katliamıyla” ilgili yayın yasağının getirildiğini dile getirdi.
 
Batum, 17 Ağustos 1999 depreminde binlerce kişinin yaşamını yitirmesine rağmen yayın yasağı getirilmediğini ifade ederek, “AKP iktidarı, şimdi Reyhanlı katliamına ilişkin yayın yasağı getirdi. İktidar, halkın doğru haber almasının da önüne geçmiş oldu. Başbakan, Amerika’dan ödül almak, hoş görünmek ve mükâfat almak için Türkiye’yi soktuğu belanın sonucunda tam olarak ölü sayısını dahi bilmediğimiz 50’ye yakın vatandaşımız hayatını kaybetti. Bu olayın bir tek sorumlusu vardır. O da Başbakan Erdoğan’dır” dedi.
 
AKP iktidarını Suriye konusunda defalarca uyardıklarını anımsatan Batum “AKP iktidarı, sınırları açarak, asker üniforması altında çapulcular ordusunu topladılar. Kamplar kurdular. Uyardık ancak oralı bile olmadılar. Cilvegözü kapısında kameralar önünde araba patladı. 14 kişi yaşamını yitirdi. Oralı bile olmadılar. Daha sonra pasaportsuz girmek isteyen Suriyelilerin açtığı ateş sonunda bir polis memurumuz şehit oldu. Başbakan Erdoğan oralı bile olmadı” dedi.
 
Amerika’dan teşekkür almak için Türkiye’nin ateşe atıldığını söyleyen Batum sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Ben hayatımda bu kadar büyük sorumsuzluk, bu kadar vurdumduymazlık ve hıyanet görmedim. İhanet edenler bunun bedelini de ödeyeceklerdir. Başbakan Erdoğan Türk Ceza Kanunun 306'ıncı maddesince yargılanacaktır. Vatana ihanet ve kalpazanlık suçlarında da yargılanacaktır. CHP bunlara pabuç bırakmayacaktır” şeklinde konuştu. (BCK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com