Erdoğan Toprak Türkiye- Suriye krizini değerlendirdi

Erdoğan Toprak Türkiye- Suriye krizini değerlendirdi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak Türkiye- Suriye krizini sansursuzhaber.com’da Serap Belovacıklı’ya değerlendirdi.

SansursuzHaber/OZELSuriye krizinde Türk hükümetinin tavrını nasıl değerlendiriyorsunuz? Dün Türk köylerine ateş açıldı. Türkiye bir savaşa mı sürükleniyor?

RÖPORTAJIN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!

Türkiye’yi bir bataklığa sürüklemek isteyen güçler var. Türkiye burada çok dikkatli olmalı. Çünkü Suriye meselesi evet bir insan hakları meselesi, biz bu konuda BM ile işbirliğiyle gerekli desteği vermeliyiz. Ama direkt bu bölgeye müdahaleyi çok yanlış buluyorum. Burası bir bataklık, Türkiye’nin bu bataklığa sürüklenmemesi lazım. Yanlış buluyorum. Bu kadar savaş çığırtkanlığıyla bu olayın üstüne gidilmesini çok tehlikeli buluyorum. Bunu çok tehlikeli vahim sonuçları olabilir. 1923’ten beri Türkiye’nin bir dış politika anlayışı var. Komşularıyla iyi ilişkiler, dostane ilişkiler geliştirerek yürüttüğü bir politika var. Bu politikadaki çizgi kırıklığı Türkiye’de uzun vadede avantajına olmaz, dezavantajına olur. Bir de bu meseleyi başka egemen güçlerin pişirdiğini biliyoruz. Orada farklı emellerin olduğunu biliyoruz. Bu konuda Türkiye taşeron olarak kullanılmamalı.

Haber: SERAP BELOVACIKLI

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com