Erdoğan TRT Okul'un Açılışını Yaptı!

Erdoğan TRT Okul'un Açılışını Yaptı!
TRT'nin 14. kanalı TRT Okul'un açılışını Başbakan yaptı...

TRT 14. kanalını yayın hayatına sokuyor. TRT 43. kuruluş yılını yeni bir kanalla kutluyor. TRT Okul'un açılışına katılan Başbakan Erdoğan yeni kanalın eğitime yapacağı katkılara değindi.

"Kuruluş Yıldönümünü TRT Okul'la Taçlandırıyoruz"
Şahin, "2007 Kasım'da geldiğimizde 4 tane buna 5 de diyebiliriz kanal vardı. Şu anda 14. kanalı bugün açacağız. Bu yaptığımız çalışma tabiki sıradan kanallar açmak değil, bir boşluk yakaladık. Gerçekten toplumun ciddi anlamda talebi vardı. Biz bugün 31 Ocak'ta kuruluş yıldönümünü taçlandıralım, bunu yeni bir kanalla güçlendirelim diye TRT Okul adı altında bir kanal açıyoruz" diye konuştu.

İngilltere'den Çin'e kadar çok geniş bir alandaizleyicilerle buluşacak TRT Okul için hedefler de yüksek.

"Çok Özendik"
TRT Genel Müdürü Şahin, bu konuda, "Daha çok eğitimle ilgili olan bu kanal, 7'den 77'ye herkesin eğitimini gözettiği için hem çok izlenecek diye bir his var içimizde hem çok özendik. Çünkü bir yıldır meşgulüz" dedi.

"Halkın Televizyonu Olmaya Başladık"
Yıllardır kamu yayıncılığı yapan TRT'nin değişen yüzü ile ilgili de açıklamalar yapan İbrahim Şahin, şunları söyledi:

"Devlet televizyonu olmaktan halkın televizyonu olmaya başladık... Çünkü, devlet televizyonu denince devletin resmi ideolojisini yansıtan ne dediğini birebir aktaran bir televizyon kurumu akla geliyordu. Bu yok artık. Türkiye'de biz eskiden belki devlet televizyonuyduk ama şu anda kamu hizmeti yayıncısı yapan bir televizyonuz. Bu çok önemli bir şey."

Sırada Yeni Kanallar Var
TRT'de Cumhuriyetin 100'üncü kuruluş yıldönümü için de hedeflerini yükseltti. TRT Genel Müdürü Şahin 2023 vizyonunu da açıkladı.

TRT Okul'un açılışında Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da bir konuşma yaptı. Arınç'ın konuşmasından sonra Başbakan Erdoğan kürsüye çıktı.

Başbakan Erdoğan, teknolojinin gelişmenin en büyük göstergesi olmasına karşın tehlikelerinin de bulunduğunu belirterek eğitim ve kültürün önemine dikkat çekti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com