Erdoğan Türkeş gibi konuşuyor

Erdoğan Türkeş gibi konuşuyor
TRT Türk’de Ömer Şahin’in “Görüş Farkı” programına katılan MHP Genel Başkan Yardımcısı Tuğrul Türkeş, birbirinden ilginç açıklamalar yaptı.
Son zamanlarda AKP ile MHP arasındaki dikkat çeken yakınlaşmayı yorumlayan Tuğrul Türkeş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Babası Alparslan Türkeş’in kitaplarından etkilendiğini, AKP’nin de MHP’ye yaklaştığını öne sürdü. 
 
Türkeş, “AKP bize yaklaştı. Habur’dan çıktı, milliyetçi söyleme geldi. Yani biz hiç Habur’a gitmedik. Sayın Başbakan’ın Türkeş’in kitaplarına atıfta bulunması sevindirici. Keşke hepsini okusa siyasetinde çok daha iyiliştirme etkisi olacaktır. Babamın kitaplarının etkisi bunlar.Babamın kitaplarını okuyor olmasını ben memmuniyetle karşılıyorum. İlerde herhalde bu ülkücülü++ğü anlayacaktır” diye konuştu.
 
Tuğrul Türkeş, Başbakan Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilemeyeceğini de iddia etti. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin görüşlerini açıklayan Türkeş,“Türkiye’de cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalacak. İkinci tura kaldığında Fransa gibi olacak. Fransa’da Hollande kazanmadı. Sarkozy kaybetti. Niye? Çünkü halk Sarkozy’i cumhurbaşkanı istemediği için gitti Hollande oy verdi. Türkiye’de benzer bir olay yaşayacağız” dedi.
 
MHP’nin Köşk adayı belli
 
Türkeş, MHP’nin Cumhurbaşkanı adayının belli olduğunu ancak şimdiden ismi açıklamayacaklarını da söyledi. Sağ ve sol seçmenin takdirini kazanmış bir ismi yarışa sokarak ikinci turda seçimi kazanacaklarını anlatan Türkeş, “Bununla ilgili güzel çalışmalarımız var. Adayımız var. Günü geldiğinde açıklanacak” diye ekledi.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com