Erdoğan ve Gandi Arasında Yeni Polemik!

Erdoğan ve Gandi Arasında Yeni Polemik!
Başbakan Erdoğan, CHP'li vekillere sert çıktı, Kılıçdaroğlu'ndan yanıt gecikmedi..

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yüksek yargıyla ilgili tasarılar için halka toplu direniş çağrısı yapan CHP'li milletvekillerine sert çıktı. Bunu "sorumsuzluk" olarak nitelendiren Erdoğan, "Eşkıya mısınız?" diye sordu.

Erdoğan, Burdur'da toplu açılış ve TOKİ anahtar teslim törenine katıldı. Törende bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan, CHP'li bazı milletvekillerin toplu direniş bildirisini değerlendirdi.

Erdoğan, şöyle konuştu: "Bunlar ne zaman koalisyonlarda ortak oldularsa Türkiye'nin tüm dengelerini, istikrarını, huzurunu alt üst ettiler. Bugün de bunu yapıyorlar. Bugün de tahrik siyaseti üretiyorlar. Bugün de huzura, birliğe, bütünlüğe kast ediyorlar.

'Siyasi parti değil, sanki yol geçen hanı'
CHP'li milletvekilleri bir araya geliyor bir bildiri yayınlıyor. Dikkatinizi çekiyorum, halkı, sokak sokak, mahalle mahalle direnmeye çağırıyorlar. Böyle bir sorumsuzluk olur mu? Böyle bir düşüncesizlik olur mu? Böyle bir siyasi parti, bir milletvekili bu kadar sağduyudan uzak olabilir mi? Bir genel başkan partisi üzerinde, milletvekilleri üzerinde bu kadar kayıtsız, ilgisiz olabilir mi? Siyasi parti değil, sanki yol geçen hani.

'Eşkıya mısınız siz?'
Sabah erken kalkan bildiri yayınlıyor, her kafadan farklı bir ses çıkıyor. Birinin söylediği, diğerininkini tutmuyor. Partisine sahip çıkamayan, partisinde disiplini, üslup birliğini sağlayamayan bir genel başkan Türkiye'ye ne verebilir? Sokak sokak, mahalle mahalle direnmek ne demek? Eşkıya mısınız siz? Ne zamandan beri eşkıyalık, anarşi CHP'nin politikası haline geldi?

Şu anda seçimlere 5 ay kalmış. AK Parti'yi hazmedemiyorsanız, sandıkta mücadele edersiniz. Bunca yıldan sonra CHP yönetimine demokrasi dersi, hukuk dersi mi vereceğiz? CHP yöneticilerinin sorumsuz davranışları başlı başına bir demokrasi sorununa dönüşmektedir."

Kılıçdaroğlu: Recep Bey bağırır, çağırır...
Erdoğan'ın CHP'lileri eşkıyaya benzetmesine "Bu bir Başbakan'a yakışan üslup mudur" diyen Kılıçdaroğlu, "Recep Bey bağırır, çağırır, ağzından köpük saçar normaldir" dedi

Ordu ve ilçelerinde halkla buluşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gazetecilerin Başbakan Tayyip Erdoğan'ın CHP'li 10 milletvekilinin hazırladığı bildiriye ilişkin sözlerini hatırlatması üzerine; "Bu bir Başbakan'a yakışan üslup mudur? Yakışır, yakışır, Recep Bey'e yakışan üsluptur. O konuşabilir, bağırarak çağırarak da konuşabilir, ağzından köpük de saçabilir, normaldir. Ben Recep Bey gibi konuşmaya alışkın bir insan değilim. Recep Bey için normaldir. Mutlaka bir doktora görünmesi gerektiğini, bunlar için söyledim." dedi..
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com