Erdoğan ve kızını aşağılamışlar!

Erdoğan ve kızını aşağılamışlar!
RTÜK, Erdoğan ve kının küçük düşürülüp, aşağılandığına karar verdi.
RTÜK, Ulusal Kanal'a 17 Haziran 2013 günü yayınlanan, Gezi Parkı olaylarına ilişkin programdan dolayı tarihi bir ceza verdi. RTÜK'ün iddisına göre Ulusal Kanal'ın programında Başbakan Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan’ın "Küçük düşürülerek, kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu" iddia edildi.
 
Ulusal Kanal'ın o programına Türkiye Gençlik Birliği (TGB) Genel Başkanı Çağdaş Cengiz misafir oldu. Cengiz "Erdoğan bir diktatör gibi hareket ediyor. Çapsız bir adam. Sokak serserisine yakışır bir üslupla ifadeler kullanıyor" ifadelerini kullandı.
 
Yine o programda Gezi olaylarına ilişkin vatandaşlarla röportajlar yapılıyor. 13 yaşındaki bir çocuk, "Ben 13 yaşındayım ama Tayyip’in benim yaşım kadar beyni yok" derken bir başka vatandaş da "Tayyip yıllarca, ‘Kızım başörtüsünden dolayı okuyamadı, üniversiteye gidemedi’ diye bir yalan söyledi.  Oysa ki 52 milyar maaş alan Sümeyye, üniversite sınavında barajı bile geçemeyecek düzeyde zekaya sahip" ifadelerini kullanıyor.
 
Bu yayını değerlendiren RTÜK üyeleri, Başbakan Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan hakkında kullanılan ifadelerin, eleştiri sınırları ötesinde, küçük düşürücü ve aşağılayıcı nitelikte olduğuna karar verdi. Ulusal Kanal’a, 11 bin 886 lira para cezası uygulandı. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com