Erdoğan, Yalan Makinasına Girer mi?

Erdoğan, Yalan Makinasına Girer mi?
MİT Yasası'ndaki 'yalan makinası' testi, çok tartışılmıştı... Şimdi, o testin, önce Başbakan Erdoğan ve hükümet üyelerine uygulanması istendi, gerekçe Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu...

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün geçen hafta onayladığı MİT yasası, artık yürürlükte... O yasanın içinde de çok tartışılan maddeler var. Bunlardan biri olan "yalan makinası testi", ilginç bir şekilde, Meclis gündemine geldi. CHP Artvin milletvekili Uğur Bayraktutan, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın yanıtlaması istemiyle, soru önergesi verdi. 

YALAN MAKİNASINA ÖNCE BAŞBAKAN GİRSİN!

Bayraktutan, önergesinde yeni düzenlemede, MİT'te görev alan veya alacak kişilerin güvenilirliklerini ve uygunluklarını belirlemek için yalan makinesi uygulamasına başvurulabileceğini hatırlattı. 

SES KAYITLARI MONTAJ MI, ANLAYALIM!

Önergesinde, "17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda adı yolsuzluğa karışmış, birçok ses kaydında yolsuzluk ve usulsüzlük yaptığı iddia edilen başta Yürütme organın başı olmak üzere Hükümetinizin Bakanlarının, Yalan Makinasında testten geçirilmesi kamuoyunun aydınlanması adına gerekmektedir." ifadesine yer verdi. 

DÖRT ESKİ BAKAN DA YALAN MAKİNASINA GİRSİN 
 

Bayraktutan, Arınç'a şu soruları yöneltti. 

1- Türkiye Cumhuriyetini Anayasaya uygun şekilde yönetmek için halk tarafından görev verilmiş Yürütme organının başı ve Bakanların görevi kötüye kullandıkları iddiası karşısında; iddiaların doğruluğunu tespit edebilmek için Yürütme organının başı ve ses kayıtlarında adı geçen Bakanları Yalan Makinesinden geçirmeyi düşünüyor musunuz?
 
2- Yalan Makinesini Mit personeli dışında başka kimlere kullanmayı düşünüyorsunuz? (BEE)
 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com