Erdoğan yine CHP'ye saldırdı!

Erdoğan yine CHP'ye saldırdı!
Erdoğan Rusya gitmek için geldiği Ankara Esenboğa Havalimanı'nda CHP'ye saldırdı!
Erdoğan, G-20 Zirvesi'ne katılmak üzere Rusya'nın St. Petersburg şehrine gitti. Yolculuk öncesi Ankara Esenboğa Havalimanı'nda konuştu. CHP'nin Mısır gezisini soran bir gazetecinin sorusuna cevap verdi.
 
CHP'ye çok ağır ifadelerle saldıran Erdoğan CHP'nin yurtdışı seyehatlerini çekemediğini açıkça ifade etti. Türkiye'nin arasının bozuk olduğu bir çok dünya ülkesi ile CHP yönetimi olumlu ikiili ilişkiler yürütüyor. CHP yönetimi iktidar da olmamasına rağmen Türkiye'nin başı sıkıştığı zaman bu ilişkilerini devreye sokarak bir çok konuyuda hallediyor. Tüm bu gelişmelerde başta Erdoğan olmak üzere AKP hükümetini geriyor.
 
Erdoğan CHP'nin Mısır gezisini soran gazteciye şu cevabı verdi: "CHP'nin oraya gtimesi konusunu kendisi açısından önemsiyorum. Ve demokrasiye darbelere bakışı açısından tecrübelidirler. Mecvut Türkiye'deki tecrübeleri yetmiyor demek ki. Kendi tecrübelerini onlara aktaracaklardır diye düşünüyorum. Dışarıdaki darbe deneyimlerinden bir şey kazanma gayreti içinde olacaklar.. CHP yönetiminin veya CHP'den gidecek olanların ne Irak'a ne Mısır'a verebileceği hiçbir şey yoktur. Olsa olsa alabileceği bir şey vardır. Veyahut da işte Mısır'da darbe yönetimine 'işte biz de böyle darbeler yaptık' veya 'böyle darbelerin arkasında bulunduk, askeri darbe şöyledir, sivil darbe böyledir' gibi bunlar noktasında bir paylaşımı olabilir." (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com