Erdoğan Yine İngilizce Konuştu!

Erdoğan Yine İngilizce Konuştu!
Yabancı dil düzeyi yeterli olmayan Başbakan Erdoğan esprili bir İngilizce'yle adeta düşman çatlattı...

İstanbul-İzmir otoyolunun 7 yıldan önce tamamlanması için 6 firmanın yönetim kurulu başkanlarıyla pazarlık yapan Başbakan Erdoğan İngilizcesini konuşturdu...

Astaldi Yönetim Kurulu Başkanı Paolo Astali'ye İngilizce "How is your father?' diyerek, babasının nasıl olduğunu soran Erdoğan, "He is good - çok iyi çok iyi" yanıtını aldı. Başbakan Erdoğan da Astali için "Bak artık Türkçeyi de öğrendi. Buraya o kadar alıştılar. Bu Ferhat'tır, Bolu Dağı'nı delenlerdendir" dedi.

Erdoğan, pazarlık sırasında şunları dile getirdi:

"Bir pazarlık yapacağız. Bizim yapacağımız pazarlık, 22 yılla alakalı değil. 22 yıl dört ay bitti. Bizim yapacağımız pazarlık şu: 7 yılda bu projeyi hayata geçirmek sizlere yakışmıyor. Bunu biz ne kadar geri çekeriz? Ben diyorum ki burada güçlü firmalarımız var ve bu firmalarımız kendini her alanda ispat etmiş firmalar. 5'i yerli, bir tane de İtalya'nın kendisini bu alanda ispat etmiş firması var, aileden gelme, babadan oğula intikal etmiş..."

PROJE NASIL BİR SEYİR İZLEYECEK?

Gebze-Orhangazi-İzmir (İzmit Körfez geçişi ve bağlantı yolları dahil) otoyolu projesi, Gebze'den başlayacak, İzmit Körfezi'ni asma köprü ile aşarak Orhangazi ve Gemlik yakınlarından geçecek ve Ovaakça Kavşağı ile Bursa çevre yoluna bağlanacak.

Bursa üzerinden devam edecek otoyol, Balıkesir'den geçerek İzmir'e uzanacak. Otoyolun uzunluğu 421 kilometre olarak hesaplanan proje kapsamında, 30 viyadük, 4 tünel, 209 köprü, 18 gişe alanı, 5 otoyol bakım işletme merkezi, 7 servis ve park alanı inşa edilecek.

Proje mevcut devlet otoyolunu yaklaşık 140 kilometre kısaltarak, İstanbul-İzmir arasındaki 8-10 saatlik mevcut ulaşım süresini 3,5 saate indirecek. Böylece yılda 870 milyon TL tasarruf sağlanacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com