Erdoğan yine tehditler savurdu

Erdoğan yine tehditler savurdu
Erdoğan, "AKP Seçim Beyannamesi" ile belediye başkan adaylarının açıklanması dolayısıyla Ankara Arena'da düzenlenen toplantıda konuşuyor

Erdoğan burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"AKP DÜŞMANLARI TÜRKİYE DÜŞMANI"

Başbakan Erdoğan salona karanfiller dağıtarak girdi. Buluşma Mustafa Şentop'un konuşmasıyla başladı. Şentop yerel seçimde Türkiye'nin önündeki çeyrek asrın belirleneceğini öne sürdü. Şentop çok tartışılacak açıklamalarda bulundu. AK Parti'nin geleceğinin Türkiye'nin geleceği olduğunu iddia eden Şentop, "Ak Parti düşmanları Türkiye düşmanlarıdır" diyebildi!

Bugün seçim beyannamemizi açıklayarak kampanyamızı başlatıyor, 30 Mart’a giden muhteşem yolculuğun kapılarını aralıyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun. Yolumuz bahtımız açık olsun. 30 Mart seçimleri Türkiye için milletimiz için, şehirlerimiz ilçe belde köylerimiz tüm bölgemiz için dünya ve insanlık için inşallah hayırlara vesile olsun diyorum. Rabbim bizleri utandırmasın. Rabbim bu kutlu yolculukta bizleri korusun her türlü tehditten tehlikeden esirgesin diye dualar ediyorum.

Bugün yeni Türkiye için medeniyet yolculuğumuzda farklı bir güçle devam ediyoruz. Bundan yaklaşık 20 yıl önce 27 Mart 1994’te rabbim bize nasip etti. İstanbul belediye başkanlığına seçildik. Seçileceğimizi beklemiyorlardı. 28 Mart sabahına kadar bizim seçilmiş olduğumuza ihtimal vermiyor, kendilerince zaferleri ilan ediyorlardı.

Hiçbir tartışmaya mahal bırakmayacak bir neticeyle, İstanbul büyükşehir başkanlığına seçildik. Çok farklı şeyler ifade ettiler. Kalktılar, yapamayacağımızı, beceremeyeceğimizi iddia ettiler. Köşelerinden manşetlerinden bu şekilde yazdılar çizdiler. Her türlü tuzağı kurdular. Hükümet gücünü kullanarak başarısız olmamız için ellerinden geleni yaptılar. Ama biz İstanbul için aşkla çalıştık.

GEÇEN BAKTIM BALIK AVLIYOR

İstanbul’da hava kirliliğini ilk kez biz sorun olmaktan çıkardık, susuzluğa son verdik. 50 yıllık sorunun biz çözdük. Haliç’i temizleyen biz olduk. CHP’nin İstanbul’daki belediye başkan adayı bizim temizlediğimiz Haliç’te geçen gün baktım balık avlıyor. Biz göreve geldiğimizde Haliç’ta balık yoktu karalar vardı. Şimdi balık da var, şimdi yüzüyorlar da. İstanbul’da bunca yeşil alanı kazandıran biz olduk. Raylı sistemle tanıştıran ilk kez biz olduk. Belediyeyi halkımıza açan biz oldu. beyaz masa uygulamasını başlatan biz olduk. Kentsel dönüşüm başlatan, köprüler viyadükler inşa eden biz olduk. Katılımcı çevre dostu hizmet belediyeciliğini tanıtan biz olduk. Önce İstanbul’un sonra Türkiye’nin gönlüne kazanan biz olduk. Bizim başarısız olacağımızı zannedenler hayal kırıklığı yaşadılar. İstanbul’un gelişmesinden sorunların çözülmesinden rahatsız oldular. İSKİ yolsuzluklarının önüne geçtiğimiz için, rantın önüne geçtiğimiz için, yetimin hakkını koruduğumuz için

BİLMİYORSAN ARAŞTIR BİR SOR

CHP’nin genel müdürü bilmiyorsan araştır bir sor. İSKİ yolsuzluğunu evet onu da önüne biz geçtik. Yolsuzluk içinde olan İSKİ’yi şu anda Eroğlu genel müdür olduktan sonra orası da farklı şekilde gelişmeye başladı. 2,5 milyar dolar borçla devraldık, 1,2 milyar dolarla bıraktık. Hem yatırımlar yaptık hem de borçlar ödedik. Zannetmeyin ki bir şiir okuduğumuz için mahkum ettiler. Sarsılmaz bir yer edindiğimiz için milletle aynı dili konuştuğumuz milletle kol kola yürüdüğümüz için mahkum ettiler.

Bugün karşımızda olanlar, o gün gazetelerinin başlıkları şuydu. Muhtar bile olamaz diye manşetler attılar. İşi bitti dediler, bir daha siyaset yapamaz dediler. Ama biz işte bugün buradayız. Milletimizle birlikte partimizle teşkilatımızla dimdik ayaktayız. 1994’te İstanbul’da başlayan hizmet yolculuğumuz şimdi Türkiye’yi kucaklayarak devam ediyor. İstanbul’da ilklere imza attık. Şimdi de Türkiye’de ilklere imza atıyoruz.

Ben şimdi Ankara’dan Türkiye’ye sesleniyorum. 12 yıl önce denseydi ki, Şırnak’a bir havalimanı olacak. Kim inanırdı? Ama şimdi oldu mu? Mesele bu. Iğdır’a havalimanı olacak denseydi kim inanırdı? Ama şimdi Iğdır’da havalimanı var mı? Var. Ağrı’da var mı, var. Geldiğimizde 26 havaalanı varken, şimdi 52 havaalanı havalimanı var. 6 bin 100 kilometre 79 senede bu ülkede bölünmüş yol yapıldı, fakat biz 11 senede 17 bin kilometre bölünmüş yol yaptık Türkiye’de.

Hastanesi olmayan ilimiz kaldı mı? Hastanelerimiz eskisi gibi ilkel değil. o zaman ilacını bulamayan benim hanım kardeşlerim hastalarımız şimdi istediği eczaneden ilacını alıyor m? Soruyorum yolsuzlukların olduğu bir ülkede bunları yapabilir miydiniz? Okullarımız ortada. Elhamdülillah artık 76 üniversite ile girdiğimiz bu yolda 175 üniversiteye çıktık. Bunları bu iktidar gerçekleştirdi. İşte kardeşlerim bütün bu adımlar atılırken, eğitimde sağlıkta ulaşımda bu devrimler yapılırken işte bakın şimdi şu CHP’ye. Ne diyor? Ben diyor 90 yaşında bir partiyim. 90 yaşında olmakla avunuyor. Soruyorum 1938’te Gazi Mustafa Kemal’in vefatından sonra bu ülke için ne yaptınız? Hangi eseriniz var? Hangi hizmetiniz var? Ben söyleyeyim, Gazi Mustafa Kemal’in resimlerini Türk lirasının üzerinden çıkartmaktan başka hiçbir maharetleri yok. Gazi Mustafa Kemal’in resmini çıkardılar oraya İnönü’nün resmini koydular. Devlet dairelerinden Gazi Mustafa Kemal’in portrelerini indirdiler, İnönü’nünkini koydular. Nerede dikili bir ağacınız? Nerede üst üste koyduğunuz taşınız tuğlanız var?

CHP’nin arkasında Dersim katliamı var. CHP’nin tarihinde 27 Mayıs var. CHP’nin tarihinde darağacına gönderdiği merhum Menderes ve arkadaşları var. tarihinde zulüm var, yasaklar var, çöp dağları, hava kirliliği, tarihinde yolsuzluk var. en son 17 aralık darbe girişimini de CHP ıskalamadı. Hemen kendisine rol kaptı. Darbe girişimini kimin yaptığının hiç önemi yok, darbecilerin zihniyetinin hiç önemi yok. Bir darbe girişimi varsa CHP oradadır. Sorgusuz sualsiz destek verir. Dün söyledim, eğer cesaretiniz varsa CHP grubunda ortalığa dökülen diğer ses kayıtlarını da yayınlayın. Onları da dinleyin dedim. Dün bazı ses kayıtları ortalığa döküldü. Buyursun CHP bunları da dinlesin. MHP bunları da dinlesin. Elindeki medyasıyla, hükümete milli iradeye alçakça saldıran medya patronunun kirli işlerinin üzerine gitsinler.

“EY BAHÇELİ SANA MI KALDI”

Duvarlara zulüm 1453’te başladı sloganını yazan Türkiye düşmanlarını ecdat düşmanlarını savunmak artık ey Bahçeli sana mı kaldı? marjinal sol örgütleri, terör örgütlerini, cam çerçeve kıran sokakları ateşe veren, Dolmabahçe’de camiyi işgal edenleri savunmak sana mı kaldı? bira şişeleriyle, TC yazan, Ankara’da Türk bayrağını yakan militanları savunmak ey bahçeli sana mı kaldı?
Sizi CHP ile aynı çizgiye getiren ne? Sizi ulusalcılarla gezicilerle marjinal yapılanmalarla bir araya getiren ne? Size yapılan şantajı, tehditleri, çıkın açık açık söyleyin. İçişleri bakanımız da ben de Mersin de bütün siyasi partilerin il başkanlıklarının dinlendiğini söyledik. Bir tane CHP’li bir tane MHP’li çıkınca bizi kim dinledi, niye dinledi diye sordu mu? Niye bu kadar ilgisizler? Ne diyecekler biliyor musunuz? Siz iktidarsınız bu işin sorumluluğu sizde. Peki o zaman HSYK yasasına hem de şiddet kullanarak neden karşı çıktınız? İnternet yasasına niye karşı çıkıyorsunuz?

Korkmayın sayın Bahçeli, sayın CHP genel müdürü sen de korkma. İşte bizimle ilgili her gün ses kaydı ortaya çıkıyor. Gündelik konuşmalarımız edepsizce alçakça kaydedilmiş. Zatıaliniz de bunu aynı şekilde Meclis’te yapacak kadar ileri gidiyorsunuz. Ülkenin cumhurbaşkanı başbakanı dinlenmiş, sıradan konuşmaları servis ediliyor. Biz korkmadık korkmuyoruz. Ses kayıtlarıyla gelmedik biz. Asla boynumuzu eğmedik, eğmiyoruz.(MUK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com