Erdoğan'a AKP'den 3 kişi ihanet etti!

Erdoğan'a AKP'den 3 kişi ihanet etti!
Başbakan Erdoğan partisinden 3 kişinin ihanet ettiğini açıkladı.
Başbakan Erdoğan kendisine fahri doktora veren Pamukkale Üniversitesi'ne gitti. Burada büyük itiraflarda bulunan Erdoğan kendi milletvekillerinden 3 kişinin ihanet ettiğini belirterek 1982 Anayasası'nı eleştirdi.
 
Erdoğan "Çok çarpık şeyler oldu tabi, efendim partiler kapatılamaz. Buna şiddetle karşıyım. 26 maddelik anayasa değişikliği paketinin bir maddesi de parti kapatılmasını ortadan kaldıran maddeydi. Çok ilginç, muhalefetin tamamı solumdan yok oldu. Kendi grubumuzdan 3 kişi bize ihanet etti, 330’u yakalayamadık. Yoksa partilerin kapatılması tarih olacaktı. Hem dert yanacaksın hem değişikliğe karşı çıkacaksın. Her zaman söyledim. Tüzel kişiliklerin cezalandırılması asla doğru değildir. Gerçek kişi cezalandırılır, suçu işleyen kimse onu yargıla. Genel başkansa genel başkanı, milletvekiliyse milletvekilini. Kağnıya arabayı cezalandırmak gibi bir şey olabilir mi? Tank top cezalandırıldı diye bize anlatılırdı eskiden. O tankı kullanamayan veya yanlış kullananın cezalandırılması lazım. Tüzel kişiye ceza veriyorsun gerçek kişiye değil. Parti dernek kapatılması tamamen yanlış, bunlar tarih olmalıdır. Prangaları söküp attık, çok engelle karşılaştık. Engellere aldırmadan geri adım atmadan Türkiye’nin gereği olan adımları attık" ifadelerini kullandı.
 
Ancak Recep Tayyip Erdoğan'ın unuttuğu en önemli konu 10 senedir AKP'nin iktidar olması. Erdoğan yaklaşan yerel seçimleri ve sonrasında gerçekleşecek genel seçimleri hesap ederek yine mağdur rolüne girmeye hazırlanıyor. Her seçim döneminde aynı argümanlar kullanılmaz ki: başörtüsü ve yeni anayasa... Ve 10 senedir iktidarda olan sensin (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com