Erdoğan'a, Aziz Yıldırım soruları...

Erdoğan'a, Aziz Yıldırım soruları...
Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçen "Fenerbahçe" diyaloğu, Meclis gündeminde...

Recep Tayyip Erdoğan'ın  oğlu ile yaptığı iddia edilen; Erdoğan'ın  Fenerbahçe Spor Kulübü’nün olağan seçimli genel kuruluna müdahil olduğuna dair telefon kayıtları, CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran'ın soru önergesine konu oldu. 

SPOR KULÜBÜ BAŞKANLARI ATAMA USULÜYLE Mİ GÖREVE GELECEK?

Oran, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'a  şu soruları yöneltti. 

1-     Erdoğan’ın talimatıyla Bakanlığınız Fenerbahçe Spor Kulübü kongresinde herhangi bir aday için çalışma yürütmüş müdür, adaylardan birinin listesinin belirlenmesinde rol almış mıdır, bu konuda yaptığınız bir çalışma var mıdır?

2-     Hükümetten tamamen bağımsız olması gereken demokratik seçimlere müdahale edilmesinin yasal gerekçesi nedir? Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı da Başbakanlık veya Bakanlık tarafından atama usulüyle mi belirlenecektir?

3-     2002 – 2012 yılları arasında Başkanlık seçimlerine müdahil olarak katıldığınız diğer spor kulüpleri ve hükümetinizce desteklenen adaylar kimlerdir?

4-     Bilginiz dahilinde Başbakanlık örtülü ödeneğinden veya Bakanlığınız bütçesinden spor kulüplerindeki adaylara gönderilen maddi bir yardım bulunmakta mıdır, bu yardımın miktarı nedir?

5-     Bilginiz dahilinde Recep Tayyip Erdoğan tarafından TFF Başkanı Yıldırım Demirören’e  “Aziz Yıldırım orada durdukça, bunlara nefes aldırmayın” yönünde ayrımcılığa işaret eden bir sözlü talimat verilmiş midir? Bu talimat hangi tarihte, hangi yasal gerekçe ile verilmiştir?

ERDOĞAN, AZİZ YILDIRIM'A NEDEN RANDEVU VERMİYOR?

6-     Recep Tayyip Erdoğan, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’a niçin ısrarla randevu vermemektedir?

7-     Fenerbahçe kongresinde, Aziz Yıldırım’ın karşısında başkanlığa aday olan eski TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın konuşma metnini Recep Tayyip Erdoğan mı yazdı? (BEE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com