Erdoğan’a bacaksız manken!

Erdoğan’a bacaksız manken!
İstanbul Kongre Merkezi’ndeki fuarda moda ürünlerinin üzerlerinde sergilendiği cansız mankenler, Başbakan Erdoğan’ın gelişi öncesinde müstehcen bulunarak kaldırıldı
Başbakan Erdoğan’ın ikinci Muhteşem Yüzyıl çıkışını yaptığı “Türkiye İnovasyon Haftası” bir skandala sahne oldu. Başbakan’ın gelişi öncesi fuarda sergilenen moda ürünleri ve çıplak, cansız mankenler, aşırı müstehcen oldukları gerekçesiyle kaldırılırken, ürünlerin sergilendiği bazı cansız mankenlerde ise Başbakan’ın huzuruna çıkarmadan önce değişiklik yapıldı. Mankenin kafası, kolları ve bacakları kesilirken üzerilerine teni göstermeyen kumaş giydirildi.
 
Talimatı TİM Başkanı verdi
 
İstanbul Kongre Merkezi’nde 6-8 aralıkta Türkiye İhracatçılar Birliği (TİM) tarafından düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası fuarında çeşitli moda eserleri sergilendi. Sergilenen eserlerden biri de Ece Akhravi’nin deri kemer koleksiyonu idi. Çıplak cansız mankenler üzerinde sergilenen ürünler TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi tarafından çok müstehcen bulundu ve ziyaretinden hemen önce, Başbakan’ın huzuruna çıkmaya uygun hale getirildi. Mankeni hazırlayan sanatçı ise durumdan haberdar edilmedi.
 
TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin “kadın olduğu pek belli olmayan mankenler” üzerinde sergilenmez ise ürünlerin kaldırılacağı talimatını vermesiyle, ürünlerin sergilendiği cansız mankenler kafasız, tahta kollu ve bacaksız mankenlerle değiştirildi.  (EAK)

Kaynak: Taraf
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com