Erdoğan'a çok sert alevilik mesajı!

Erdoğan'a çok sert alevilik mesajı!
Erdoğan'ın Alevilikle ilgili açıklamalarına çok sert cevap verdi!
Metin Uca, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Alevilik Hz. Ali'yi sevmekse Ben dört dörtlük Aleviyim" açıklamsını sert ifadelerle eleştirdi. Uca sosyal paylaşım sitesi twitter'dan attğı mesajlarla Erdoğan'a çok sert mesajlar vererek başbakanın söyledikleriyle yaptıklarının uyuşmadığını gözler önüne serdi.  Diyanetin Cemevlerini ibadet yeri saymadığını belirten Uca "3. köprüye kimselere sormadan Yavuz adı konuyor.Ben yaptım oldu mantığı ile Alevilerin ruhu yaralanıyor" dedi.
 
Gezi parkı olaylarına da göndermede bulunan Uca 4 kapı mertebelerinden şeriat kapısında çevreye zarar verme, hakîkat kapısında hoşgörü, alçakgönüllülük ve tüm insanları bir görme olduğunu hatırlatarak Erdoğan'a ince mesajlar verdi.
 
 
İşte Metin Uca'nın attığı o twitler:
 
Eyvallah dört dörtlük Alevi olabilirsin ama diyanetin cemevlerini ibadet yeri saymıyor? Dört dörtten geriye bu anlayışsızlıkla ne kalıyor
 
Eyvallah dört dörtlük alevisin de 3. köprüye kimselere sormadan Yavuz adı konuyor.Ben yaptım oldu mantığı ile Alevilerin ruhu yaralanıyor
 
Birden 4 dörtlük Alevi olanlara 4 kapı mertebelerinden şeriat kapısında çevreye zarar verme, hakîkat kapısında hoşgörü var hatırlatayım:)
 
Birden dört dörtlük Alevi olanlar 4 kapı mertebelerinden maharet kapısında alçakgönüllülük ve tüm insanları bir görme var hatırlatayım:))
 
Hararet nar'dadır sacda değildir. Keramet baş'dadır tacda değildir her ne ararsan kendinde ara Kudus'te Mekke'de hac'da değildir 4-4 lüklere (BCO)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com