Erdoğan'a çok zor soru!

Erdoğan'a çok  zor soru!
Şener, Öcalan müzakereleri için Başbakana sordu: Kim namussuz, kim şerefsiz?
Abdüllatif Şener, Tayyip Erdoğan'ı kendi sözleriyle vurdu.
 
Öcalan'la müzakereler konusunda Ulusal Kanal'a zehir zemberek konuşan Şener "daha önce görüşme yaptığımızı ispatlamayan müfteridir, şerefsizdir diyen başbakan, müzakere yapıldığını kendisi açıkladı. O zaman başbakana soruyorum kim müfteridir? Kim namussuzdur? Kim Şerefsizdir?" dedi.
 
Ulusal Kanal'da yayınlanan Ezber Bozanlar programına katılan Eski Devlet Bakanı ve Eski Türkiye Partisi Genel Başkanı Abdüllatif Şener gündeme ilişkin sert açıklamalar yaptı. Öcalan'la müzakereler konusunda başbakanı tutarsız olmakla eleştiren Şener, Tayyip Erdoğan'ı kendi sözleriyle vurdu.
 
İşte Şener'in açıklamaları:
 
OY AVCILIĞI: "İDAM" "DOKUNULMAZLIK" "MÜZAKERE"
 
Benim gördüğüm kadarıyla sadece süreci idare ediyor. Yani Başbakan ülkenin sorunlarına odaklanmış değil, doğrudan doğruya kendi geleceğine odaklanmış durumda. Kendi konumuna, kendi çıkarlarına ve kendi geleceğine odaklanmış durumda. Yakın bir süre öncesine kadar idamdan bahsediyordu. idamdan her bahsettiğinde Öcalan'ım adını anıyordu. Kamuoyunda sanki bir idam senaryosu hazırlanıyor intibaı veriyordu. Bunu haftalarca kullandı. arkasından dokunulmazlıklara geçti. 
 
"Terör örgütüyle kucaklaşanların dokunulmazlıklarını elbette meclis kaldıracaktır. 'Yargı da gerekeni yapacaktır' dedi. Ancak şimdi görüyoruz ki bir taraftan "idam" diye bağırırken, bir taraftan "dokunulmazlıkları kaldıracağım" derken el altından da görüşmeler yapıyormuş. Bu görüşmelerin yapıldığını önce başbakan kendisi açıkladı. 
 
Buradan okunması gereken şey şudur. Başbakan doğrudan doğruya seçmene oynuyor. 'İdam' derken bir kesim seçmene hitap ediyorsa yine 'müzakere' derken başka bir seçmen kesimine hitap ediyor. Bir taraftan ülkeyi ayrıştırıyor. Ayrıştırdığı insanlara farklı şekilde seslenerek oy toplamaya çalışıyor. Çünkü önümüzde seçimler var. Ben somut bir şey çıkacağını sanmıyorum. 
 
"BAŞBAKANA SORUYORUM: KİM MÜFTERİDİR? KİM NAMUSSUZDUR? KİM ŞEREFSİZDİR?"
 
Oslo görüşmeleri ortaya çıktığı zaman başbakan dedi ki "hükümetin doğrudan ya da dolaylı müzakere yaptığını ispatlamayan şerefsizdir, namussuzdur, müfteridir diye konuştu... Şimdi de kendisi İmralı ile müzakereler devam ediyor diyor. Arkasından İmralı kelimesini de yumuşattı Ada diyor.Peki o zaman kim müfteridir? Kim namussuzdur? Kim şerefsizdir? Bundan hesap soran da yok...
 
"DEVLET ADAMI GİBİ OLMAK ZORUNDASIN" 
 
Sen bir kere bir konuyu çözmek için tutarlı olmak zorundasın, makul olmak zorundasın. Mantıklı olmak zorundasın. Devlet adamı gibi olmak zorundasın. Bunların hiçbiri yoksa ne halka güven telkin edebilirsin ne kurumlara güven telkin edersin. Seni dinleyenler altından ne çıkacak diye pusuda bekler. Dolayısıyla ben bu süreçlerden bir şey çıkacağı ihtimalini uzak görüyorum başbakanın tavrından dolayı. Başbakan sadece oy toplamaya yönelik olarak tavır sergiliyor.   (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com