Erdoğan'a çöplük tepkisi...

Erdoğan'a çöplük tepkisi...
OVADEMİR KÖYLÜLERİ BELEDİYE BİNASI ÖNÜNDE TOPLANARAK UŞAK BELEDİYE BAŞKANI ALİ ERDOĞAN'I PROTESTO ETTİ

OVADEMİR KÖYLÜLERİ BELEDİYE BİNASI ÖNÜNDE TOPLANARAK UŞAK BELEDİYE BAŞKANI ALİ ERDOĞAN'I PROTESTO ETTİ

Uşak merkeze bağlı Ovademirler köyü sakinleri bölgede yapılması planlanan katı atık depolama tesisini istemediklerini ifade ederek Belediye binası önünde Başkan Ali Erdoğan'ı protesto etti.
Uşak'ta evsel katı atıkların vahşice depolanmasının önüne geçilmesi amacıyla Ovademirler Köyü yakınlarında kurulması planlanan katı atık depolama tesisini köylüler istemiyor. Öğle saatlerinde Uşak Belediye binası önünde toplanan köylüler Belediye Başkanı Ali Erdoğan'ı protesto etti. 29 Mart yerel seçimlerinden önce Ali Erdoğan'ın katı atık depolama tesisini Ovademirler Köyü'nde kurmayacakları sözünü verdiğini iddia eden köylüler ellerindeki pankarlar ve “Başkan verdiğin sözü tut” sloganları atarak Belediye Başkanı Ali Erdoğan'ı protesto etti. Katı atık depolama tesisinin kurulacağı bölgenin tarım arazisi oluğunu ve köylünün bu topraklardan ürettiği mahsulle geçimini sağladığını ifade eden Ovademirler Köyü Muhtarı İsmail Eruz, “Köyümüzde çöplük istemiyoruz”dedi.
Belediye binası önünde konuyla ilgili gazetecilere açıklama yapan İsmail Eruz şunları söyledi; “Uşak'ın çöpleri yapılacak tesis ile bizim köyde depolanacak. Biz bu tesisi köyümüzde istemiyoruz. Ovademirler ve Yavu köyleri zaten Karma Organize Sanayi Bölgesi'nden gelen kirli su nedeniyle mağdur ediliyor. Pis sular 40 senedir bizi rahatsız ediyor. Rüzgarın da etkisiyle dereden akan pis su bizi rahatsız ediyor. Bir de katı atık depolama tesisi kurulursa mağduriyetimiz hat safhaya ulaşacak. Tarım arazilerimiz yok olacak. Belediye Başkanı Ali Erdoğan seçimlerden önce bize söz vermişti. Ama şimdi bu sözünü unuttu. Biz kendisine bize verdiği sözü hatırlatmak için geldik”dedi.
Belediye binası önündeki protestonun ardından Ovademirler'e geri dönen köylüler tesisin kurulacağı bölgede de gazetecilere açıklamalar yaptılar. Köylüler çöp depolama tesisinin bu bölgede kurulmaması için yasal olan tüm haklarını kullanacaklarını bildirdiler. Katı atık depolama tesisinin Ovademirler'de kurulmaması için dava açacaklarını da bildiren köylülere kadınlarda destek verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com