Erdoğan'a FLAŞ Çağrı!

Erdoğan'a FLAŞ Çağrı!
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bugünkü seçim çalışmalarını Kahramanmaraş ve ilçelerinde sürdürdü...

Sabah saatlerinde 10 Şubat'ta meydana gelen heyelanda 9 işçinin toprak altında kaldığı Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesindeki Çöllolar kömür sahasında incelemelerde bulunan Kılıçdaroğlu, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Kastamonu'daki polis otosuna yapılan saldırıya ilişkin olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı aradığını ve bilgi aldığını söyledi.

''TEMİZ SİYASETİ GETİRECEĞİM''
Kılıçdaroğlu daha sonra Elbistan'daki CHP bürosu önünde halka seslendi. Kılıçdaroğlu SSK emeklilerinin hayatından memnun olup olmadığını, emekli maaşlarının kendilerine yetip yetmediğini sordu. Ülkeye temiz siyaset getireceğinin sözünü verdiğini ve bu konuda kararlı olduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: ''Yırtık ayakkabıyla siyasete girmiş 'ben SSK emeklisiydim' diyor. SSK emeklisi benim başımın üstüne. SSK emeklisi olup 9 yılda dünyanın en zengin insanı olan var mı? SSK emeklileri hayatından memnun mu? Emekli maaşınız yetiyor mu? Peki nasıl oluyor da bir SSK emeklisi kısa sürede dünyanın en zengin başbakanlarından birisi oldu? Nereden çıkıyor bu.

Diyorum ya ben size sözüm var bu ülkeye temiz siyaseti getireceğim, karalıyım millete söz verdim. Yalan söylemeyeceğim, ülkede size yalan söyleyenlerin maskesini indireceğim, sözüm var, ahdım var. 2-3 gündür sayın Başbakan benim SSK Genel Müdürlüğüm dönemini eleştiriyor. Eleştiriye saygımız var eleştirir, siyasettir bu eleştirir. Ama eleştirirken haklı olacaksınız. Haklı olmazsanız ayağınız yere basmaz.''

TELEVİZYONDA TARTIŞMAYA DAVET
Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'a saygısı olduğunu, Erdoğan'ın kendisini eleştirebileceğini, elinde devletin bütün arşivlerinin, bütün raporlarının, bütün bürokratlarının bulunduğunu, bütün genel müdürlerin Başbakan Erdoğan'ın emrinde olduğunu ifade etti. CHP Genel Başkanı ayrıca Başbakan Erdoğan'a, istediği televizyon kanalında, istediği gazetecilerle SSK kurumunu konuşmak üzere çağrıda bulunarak, ''Halep oradaysa, arşın burada. Kendime güveniyorum. Çünkü rahmetli babamın bir sözü vardı, (sen doğru dur, eğri belasını bulur)'' dedi.

''KENDİNE GÜVENİYORSAN GELECEKSİN''
Konuşmasında milletvekili olduğu gün bütün mal varlığını ortaya koyduğunu, bürokrat hayatının masaya yatırıldığını, bir şeyler bulunabilir mi diye müfettişler görevlendirildiğini kaydeden Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: ''Ne bulacaklar, boğazımdan aşağı haram lokma inmedikçe neden korkacaksın sen. Onun için diyorum ki kendine güveniyorsan geleceksin, 'ey Kılıçdaroğlu sen genel müdürlük yaptın, şu raporlar var sana hesabını soracağım, çıkacağım karşına'. Ben çıkacağım karşısına hesap nasıl sorulurmuş göstereceğim. Benim çöp kadar verilmeyecek hesabım yok, alnım açık. Recep Bey karşıma çıkabilir mi? Çıkamaz, çünkü çıkması için şart var. Bir, temiz adam olacaksın; iki, mangal gibi yüreğin olacak; üç, öyle çıkıp millete efelenmeyeceksin; dört, milletin önünde ana muhalefet başkanının yanına çıkmaktan korkmayacaksın. Millete efeleniyorsun, gel karşıma da efelen bakalım. İşte buraya nokta koyalım, duymuştur herhalde. Ama gelecek karşıma oturup konuşacağız, kim doğru, kim yanlış milletim de görecek.''
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com