Erdoğan’a ince gönderme

Erdoğan’a ince gönderme
Berkay Özideş'ten Erdoğan’a ince ayar

17. Akdeniz Oyunları açılış töreninde Enbe Orkestrası’nın solistlerinden Berkay Özideş koluna kan grubunu yazmış ve elinin üzerine Çarşı grubunun simgesini yapmış bir şekilde çıktı.

Mersin Stadyumu’nda yapılan 17. Akdeniz Oyunları’nın resmi açılış törenin biletlerinin satışa çıkmasından 15 içinde topluca alınması AKP'nin protestolardan korktuğu için biletleri yandaşlara dağıttı söylentilerinin çıkmasına neden oldu.

Ancak Erdoğan’ın protesto edilmemesi için alınan önlemler işe yaramadı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının ardından açılış töreni havai fişek, ses ve ışık gösterileriyle devam etti. Stadyum zeminine yansıtılan Piri Reis haritası ve onun üzerinden de bir gemi maketi geçirildi. Sporcuların stadyumu terk ettiği sırada sahneye Enbe Orkestrası çıktı.

ORKESTRADAN ERDOĞAN’A GÖNDERME

Enbe Orkestrası’nın solistlerinden Berkay Özideş, eline ve bileğine yazdığı mesajlarla Gezi Parkı direnişine göndermede bulundu. Bilindiği üzere direnişçiler Taksim Gezi Parkı direnişleri esnasında olası bir yaralanma durumuna karşı kan grubunun belirlenebilmesi için kollarına kan gruplarını yazıyorlardı.

ÇARŞI’YA SELAM

Enbe Orkestrası’nın solisti de bileğinde kan grubu yazılı olarak sahneye çıktı. Şarkıcının aynı zamanda elinin üzerine de keçeli kalemle direnişlerde ön saflarda yer alan çArşı grubunun simgesi olan ‘anarşi’ işaretini yapmış olduğu görüldü. Grubun kadın üyelerinden birinin de eline barış işareti çizmiş olduğu dikkatlerden kaçmadı.

Protesto edilmesin diye günler öncesinden önlemler alınan 17. Akdeniz Oyunları açılış töreni de Erdoğan için kötü bir sürprizle sonuçlanmış oldu.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com