Erdoğan'a jet sigara tepkisi!

Erdoğan'a jet sigara tepkisi!
CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Erdoğan'ın ÖTV zammını eleştirenlere yönelik söylediği sözlere tepki gösterdi...

''Kardeşim sigarayı içmezsin, olur biter. Alkolü daha az tüketirsin olur biter. Kalkıp da Porsche kullanacağına Fiat'a bin'' şeklindeki açıklamasına tepki gösterdi. Tekin, ''Herkes lüks yaşam içinde değil'' dedi.

ERDOĞAN LÜKS YAŞAMI GÖRÜNCE...

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Karaman'daki gezisine eşlik eden Tekin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, partisinin Kızılcahamam kampında milletvekillerine hitap ettiği konuşmasında motorlu taşıtlar, içki, alkol ve cep telefonuna yapılan ÖTV zammıyla ilgili yapılan eleştirelere yönelik ''Kardeşim sigarayı içmezsin, olur biter. Alkolü daha az tüketirsin olur biter. Kalkıp da Porsche kullanacağına Fiat'a bin. Biraz daha düşür harcamayı'' açıklamasına, herkesin lüks yaşam içinde olmadığını belirterek Başbakan Erdoğan'ı halkın içine inmeye davet etti.

Tekin, şunları söyledi:
''Sayın Başbakan o şatafat yaşam biçimini görünce, 7 yıldızlı otelerde, en lüks restoranlarda, lüks araçlara binildiğini görünce zannediyor ki, Türkiye'de herkes bu yaşam tarzı içinde. Sayın Başbakan, önce milletin içine ineceksiniz. İşsizliğin sefaletin, ne boyutta olduğunu göreceksiniz. Biraz önce sizlerle (gazetecilere) dolaştık. Şehirde et satılmıyor. Bütün dönercilere baktığınızda, tavuk döner satılıyor. Daha ucuz olsun diye. Türkiye'nin neresine giderseniz gidin, bu sorun var.''

''BAŞBAKAN YANGININ FARKINDA DEĞİL''

Zammın adının değiştirildiğini ifade eden Tekin, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Zam deme cesaretini gösteremeyenlerin, adına güncelleme ya da başka terimler bularak, bunu kapatmaları mümkün değildir. Sayın Başbakan, yangının farkında değildir. Yangının farkında olabilmesi için biraz aşağılara inmesi gerekiyor. Şiddetle bu zamları protesto etmek istiyoruz. Türkiye'de emeklilerin, işçilerin, memurların, çalışanların, çiftçilerin çok önemli sıkıntılarının olduğunu sayın Başbakan'ın bilmesi gerekiyor. Ne zaman 7 yıldızlı otellerden çıkarlarsa onu fark etmiş olurlar'' dedi.

''KORUMA MÜDÜRÜNÜN HAFIZASI YERİNDE''

Bir gazetecinin Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın koruma müdürünün 'Böyle birşey olsaydı savcıların beni tutuklaması gerekirdi' diye açıklama yaptığını hatırlatması üzerine Gürsel Tekin, ''Bizim bildiğimiz, bir ay önce, kendisinin savcılık tarafından ifadesinin alındığıdır. İfadenin içinde neyin olmadığını kendileri biliyordur. Önümüzdeki günlerde, savcılıklar gereğini yapacaktır. 3 gün önce sayın Atalay, 'korumam hatırlamıyor' demişti. Şimdi görüyorum ki, koruma hatırlıyor. Bütün hafızası yerinde. Savcılığa da ifade vermiştir. İfadesinin içeriğine baktığımda orada bütün tablo yatıyordu'' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com