Erdoğan'a kabine sorusu

Erdoğan'a kabine sorusu
CHP'li Hüseyin Aygün, Başbakan Erdoğan'a kabine değişikliğini sordu.

CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, “Dink ailesinin cinayette sorumluluğu olduğu iddiasıyla şikâyetçi olduğu 24 kamu görevlisi listesinin başında Muammer Güler yer almaktadır” diyerek “İçişleri Bakanlığı’na atanması doğru mudur?” diye sordu.

Aygün, TBMM Başkanlığı’na sunduğu soru önergesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a kabine değişikliğini sordu.

Kabinede yapılan değişiklikle İdris Naim Şahin’in yerine İçişleri Bakanlığı'na Muammer Güler’in atandığını belirten Aygün, “Güler, özellikle İstanbul Valiliği dönemindeki uygulamalarıyla bilinmektedir. Dink suikastından, toplumsal gösterilere yönelik müdahalelerine kadar pek çok olayda başarısız bir sınav vermiştir. Bunlardan en çok akıllarda kalanı ise Hrant Dink'in tehdit edilmesidir” dedi.

“Dink ailesinin cinayette sorumluluğu olduğu iddiasıyla şikâyetçi olduğu 24 kamu görevlisi listesinin başında Muammer Güler yer almaktadır” diyen Aygün, Başbakan’a şu soruları yöneltti:

“Sırf bu metinde dile getirilen kanıt ve şüpheler bile, Muammer Güler’in herhangi bir yüksek göreve atanmak bir yana, siyasi kariyerini dahi sonlandıracak önemdeyken, İçişleri Bakanlığı’na atanması doğru mudur?

Muammer Güler, İstanbul Valiliği döneminde İstanbul’da polis şiddetinde artış olması yeni görevinde Türkiye’ye yayılabileceği ihtimalini göz önüne aldınız mı?”
(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com