Erdoğan'a kapak gibi cevap!

Erdoğan'a kapak gibi cevap!
Başbakan Erdoğan'ın beş yıl aradan sonra gittiği Brüksel’de paralel devleti anlattığı toplantının yankıları sürüyor.

AB’nin en üst düzey iki lideri ile Erdoğan arasında yapılan toplantının detaylarını anlatan Zaman gazetesi yazarı Selçuk Gültaşlı, ilginç bir detaya değindi.

Başbakan Erdoğan'ın AB yetkililerine medya üzerinden konuşulmamasını talep ettiğini hatırlatan Gültaşlı, ayrıca AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ve bazı hükümet üyelerinin AB'ye yaptığı "yanlış bilgi almışsınız" açıklamalarına değindi.

Bakan’ın taleplerinin nasıl karşılandığını üst düzey bir AB yetkilisine sorduğunu belirten Gültaşlı, aldığı cevabı şöyle anlattı:

"Bakan’ın taleplerinin nasıl karşılandığını sorduğum üst düzey bir AB yetkilisi aynen şöyle dedi: ‘Bizi Habertürk zannediyorlar herhalde.’ İktidar ‘Alo Fatih’ hattına alışmış, yurtdışına da döşemeye çalışıyor. Algı bu!"

Geçen haftaki Brüksel ziyaretinin ardından bir basın toplantısı düzenleyen AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu internet kanunu ile ilgili yaptığı açıklamada AB’nin yanlış bilgiler aldığını ve bu bilgilere istinaden yanlış açıklamalar yaptığını söylemiş ve şöyle devam etmişti: “Bu bilgileri bizden alırlar veya almazlar, kendilerinin bileceği bir iş. Bazı açıklamaların doğru olmayan bilgiler üzerinden yapıldığını kendilerine hatırlattık.”(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com