Erdoğan'a karşı 'Gül-en' yeni parti kuruyor!

Erdoğan'a karşı 'Gül-en' yeni parti kuruyor!
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Amerika'da cemaat lideri Fethullah Gülen ile ne konuştu?
Ankara kulisleri bu iddia ile çalkalanıyor. BM toplantısı için ABD’de bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 14 senedir Amerika'nın Pensilvanya eyaletinde yaşayan Cemaat lideri Fethullah Gülen ile görüştüğü iddia ediliyor.
 
Cemaat liderinin  5 saatlik yol kat edip New York'a geldiği, Cumhurbaşkanının kaldığı otelde baş başa görüştükleri iddia ediliyor.
 
İkilinin görüşmesinde Erdoğan'ın son zamanlarda izlediği tek adam politikalarının konuşulduğu, Gülen'in Erdoğan'ın Cemaatçi iş adamları ve bürokratlara yaptıklarını, bu konularda hassasiyet gösterilmesi gerektiğini belirttiği söyleniyor. Yine uzun zamandır dillendirilen yeni parti çalışmalarına ilişkin de konuştukları belirtiliyor.
 
Gülen, geçtiğimiz hafta yayınladığı mesajında Türkiye’de yolsuzluklara değiniyor ve yöneticilerin bu konudaki sorumluluğunu hatırlatıyordu. Hükümetin son aylarda izlediği politikaları eleştiren ve cemaate yakın bürokratların ‘tırpanlanmasına’ kızan Gülen’in bu konulardaki hassasiyetini aktardığı belirtiliyor. (BCE)
 
 
 
Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com