Erdoğan'a Kazıklı Voyvoda benzetmesi

Erdoğan'a Kazıklı Voyvoda benzetmesi
Bugün temeli atılan üçüncü köprüyle ilgili konuşan CHP lideri Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'a çok ağır bir benzetmede bulundu.

İstanbul'a yapılacak ücüncü köprüye Recep Tayyip Erdoğan adının verilmesini öneren Kılıçdaroğlu, hedefindeki ismi Kazıklı Voyvoda'ya benzetti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'a yapılan üçüncü köprünün ormanları yok edeceğini söyledi.

Kazıklı Voyvoda kim?

Kazıklı Voyvoda olarak tanınan Eflak Prensi Dördüncü Vlad, Voyvoda Dracola'nın oğludur. Fatih Sultan Mehmed zamanında Osmanlılara karşı savaştı. Ele geçirdiği Türk esirlerini kazığa vurarak ve türlü işkencelerle öldürerek Balkanlarda kanlı bir iz bıraktı. Vidin Bey'i Hamza Paşa'yı ve beraberindekileri kazığa vuran kişi de O'dur.

Esirlerin derilerini yüzdürerek üzerine tuz sürdürüp keçilere yalatmak, kendisine gönderilen Osmanlı elçilerinin çıkartmak istemedikleri sarıklarını kafalarına çaktırmak, annelerin memelerini kestirip yerlerine çocukların başlarını sokturmak gibi akıl almaz işkence usullerini icat etmiş vahşi bir liderdir. Fatih Sultan Mehmed tarafından yakalanmaya çalıştıysa da kaçmayı başarmış, nihayet kendi adamlarından biri tarafından 1462 yılında öldürülmüştür.

Kemal Kılıçdaroğlu, CNR Expo Fuar Merkezi'nde 'Sosyal Demokrat Belediyeler Proje ve Hizmet Günleri' etkinliğinin açılışını gerçekleştirdi. Törene, Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra çok sayıda CHP'li belediye başkanı katıldı.

Fuar alanını gezdikten sonra toplanan partililere hitap eden Kılıçdaroğlu, İstanbul'a yapılan üçüncü köprü, metro çalışmaları ve Boğaz tüp geçişi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Üçüncü köprünün yapımından önce uzmanlardan görüş alınması gerektiğini ve uygun güzergahın bu şekilde belirlenmesi gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, ancak bunun yerine iktidarın bildiğini okuduğunu ifade etti. İstanbul'un kuzeyindeki ormanların bu köprü ve yapılacak yollar ile talan edileceğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Bu köprünün adını Recep Tayyip Erdoğan Köprüsü koysunlar. Bunu kendisi de istiyor, biliyorum, ben de onay veriyorum. Olsun ki bugün yarın hatta 100 yıl sonra o köprüyü gören herkes Kuzey Marmara'nın son orman alanının yok eden kişinin, orman düşmanı olan kişinin Recep Tayyip Erdoğan olduğunu öğrensinler." dedi.

ERDOĞAN'A 'KAZIKLI VOYVODA' BENZETMESİ

Erdoğan'a dikkat çeken bir benzetme de yapan Kılıçdaroğlu, "Tıpkı 'Kazıklı Voyvoda' gibi Recep Tayyip Erdoğan da utanç tarihine kayıtlı olsun diye." ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu, İstanbul'u fetheden Fatih Sultan Mehmet'in ağaç konusundaki hassasiyetini de konuya örnek gösterdi.

Kemal Kılıçdaroğlu, Boğaz'a en 3 tane daha tüp geçit yapılarak ormanların korunacağını, diğer taraftan da ulaşımın rahatlatılması gerektiğini sözlerine ekledi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com