Erdoğan'a 'kebaplı' yanıt

Erdoğan'a 'kebaplı' yanıt
Erdoğan'ın BDP'lilere yönelik 'kuzu kebabı yiyorlar' sözlerine yanıt geldi.

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, “Sayın Başbakan siz de 4 ay hapis yattınız. Tepsi tepsi kebaplar, kuzular, tatlılar, meyveler, bunların hepsi 4 ay boyunca kapınızdan eksik olmadı” derken, “Siz aynen bizim yemek yediğimiz Kızıltepe’de çok kuzular yediniz” dedi.

Meclis Genel Kurul’unda, EXPO 2016 Antalya Kanun Tasarısı üzerinde konuşan Tan, BDP’li bazı milletvekillerinin yemek yerken çekilen fotoğrafına ilişkin Başbakan’ın sözlerini hatırlatarak, şöyle dedi:

“Sayın Başbakan, ne demek istiyorsunuz? Sayın Başbakan şu gördüğünüz BDP Grubu buraya lunaparktan gelmedi. Şu BDP Grubu’nun toplam yattığı cezaevi yılı 114 yıl. Sayın Başbakan siz de 4 ay hapis yattınız. Nasıl yattığınızı bütün Türkiye biliyor. Yattığınız cezaevinin kapısının önüne otomobiller, minibüsler, otobüsler sıraya girdi ve tepsi tepsi kebaplar, kuzular, tatlılar, meyveler, bunların hepsi 4 ay boyunca kapınızdan eksik olmadı.

BDP Grubu 3.5 ay evvel Sayın Ahmet Türk’ün evinde Mardin’de bir yemek yedi, bugün bu polemiklerle bir yere varmak istiyorsunuz. Siz aynen bizim yemek yediğimiz Kızıltepe’de çok kuzular yediniz. Kimle dans ettiğinize dikkat edin.”
(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com