Erdoğan'a neden randevu vermiyor?

Erdoğan'a neden randevu vermiyor?
Amerika Birleşik Devletleri "İkinci Obama Dönemi"nde nasıl bir yol izleneceğini konuşurken, Milliyet yazarı Aslı Aydıntaşbaş, Erdoğan'ın Obama'dan neden randevu alamadığı konusunu yazdı...
Washington izlenimlerini bugünkü yazısında aktaran Aslı Aydıntaşbaş, Başbakan Erdoğan’ın Obama’nın ikinci kez başkan seçildiğinden bu yana Beyaz Saray’dan randevu istediğini ama bir türlü alamadığını yazdı.

İşte Aydıntaşbaş’ın o sözleri:
 
“Başbakan Erdoğan, aslında kasımda yeniden seçildiği günden itibaren Obama’dan randevu bekliyor, Amerikalılar ”daha hükümet yeni kuruluyor” diyerek hafif ağırdan alıyorlar. Ama ağırdan almalarının asıl nedeni, Suriye. Başbakan doğal olarak buraya geldiğinde, ”Suriye böyle gitmez. Bir şeyler yapmanız lazım” diyecek. 60 bin ölüm, günlük katliamlar ve sınırımıza yığılan mültecilerle Suriye’deki iç savaş, Türkiye için büyük bir sıkıntı. Obama yönetiminde ise Suriye konusunda elini taşın altına koyup herhangi bir alanda “bir şeyler yapma” eğilimi yok. Dışarıdan seyretmekle yetiniyorlar. Bu şehirdeki atmosfer, ”Ya çok yazık ama bu kanlı iç savaşa bulaşamayız.” Amerikalılar, şu ana kadar, insani yardım ve yurtdışındaki muhaliflerle birkaç toplantı dışında Suriye’deki savaşın gidişatını değiştirecek herhangi bir adım atmadılar. Peki, Erdoğan Obama’yı daha aktif olmaya ikna edebilecek mi? Emin değilim.”  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com