'Erdoğan’a Öcalan önünde diz çöktürecekler'

'Erdoğan’a Öcalan önünde diz çöktürecekler'
Cemaat yazarından bomba iddia:'Erdoğan’a Öcalan önünde diz çöktürecekler'
Cemaate yakınlığıyla bilinen Taraf Gazetesi yazarı Emre (Emrullah) Uslu 'açılım süreci' ile ilgili bomba iddialarda bulundu. Uslu Başbakan Racep Tayyip Erdoğan'ın MİT tarafından kandırıldığını iddia ederek PKK'nın güç tazeleyip kışın tekrar saldıracağını iddia etti.
 
MİT'in PKK'nın üst düzey yöneticilerini barışcı olarak göstermek için MİT’e yakın gazete(ci)lere ısmarlama haberler yaptırıldığını iddia eden Uslu MİT “Murat Karayılan, Öcalan, Sabri Ok, barışçı ama diğerleri barış istemiyor” imajı yaratmaya çalışıyor. dedi.
 
Öcalan'ın ortalığı karıştıracağını belirten Uslu "Bana göre, Erdoğan’ın güvendiği planlar ise bir plandan ziyade Erdoğan’a ve Türkiye’ye karşı kurulmuş bir tuzak. Bunu en son Öcalan’ın kardeşiyle yaptığı görüşmenin satır aralarında görüyoruz. Dikkat edin Öcalan kardeşlerin görüşmesinden sonra Kürt sokağı karıştı. Zira Öcalan İmralı’dan karıştırın diye emir gönderdi. Öcalan’ın bu açık mesajına rağmen Öcalan’ın barış adamı diye sunanlar kimse bu tuzağı kuranlar da onlar." dedi
 
Uslu'ya göre 
 
Bundan sonra plan şu şekilde çalışacak:
 
1) Kürt sokağı hareketlendirilecek.
 
2) PKK militan sayısını arttırıp kışın da savaşa devam edecek. Özellikle şehir merkezlerinde bombalar patlayacak.
 
3) İmralı ile yapılan her görüşmeden sonra kaos büyüyecek, Öcalan büyütülüp Erdoğan ona mecbur edilecek.
 
Bugün şuna ikna oldum: Erdoğan’ın en yakın çevreleri Acemcilerin etkin katkılarıyla hazırlanan “Türk planı” ile hızla PKK’yı büyütüyor. PKK 2009’da başlatılan açılım sürecinden büyüyerek çıktıysa bu PKK’nın başarısı değil o Acem aklının sonucudur. Murat Karayılan İran’a teslim edilip İran’ın PJAK sorunu çözüldü Türkiye’nin PKK sorunu derinleştirildiyse bu o Acem aklı sayesindedir. En son İmralı ziyaretinden bile Öcalan bir kez daha büyüyerek çıkmıştır.
 
Erdoğan bin Ladin modelini reddederken “Türk planı” deyip güvendiği planın sonucu şuraya gidiyor: Erdoğan’a Öcalan’ın karşısında diz çöktürüp yardım diletecekler. Ölüm oruçlarıyla Adalet Bakanı bu konuma düşmüştür. Yakında Erdoğan’a da Öcalan’ın karşısında diz çöktürecekler.
 
Zaten Öcalan kardeşiyle görüşmesinde “MİT’e güveniyorum ama Erdoğan’a değil. Erdoğan’dan hesap soracağım” deme cüretini göstermiştir.
 
Sanırım bu tuzağı ilk Yalçın Akdoğan gördü ve dünkü yazısında uzun süredir barış getirebileceğini iddia ettiği Öcalan’a yönelik ağır ifadeler kullandı. Öcalan’a “önderlik soytarısı” dedi.
 
Önümüzdeki günler ilginç gelişmelere gebe. Erdoğan sırlarıyla siyasi geleceği arasında bir tercih yapmak zorunda kalabilir. Kasım sonuna kadar ne olacağı belli olur... (BCE)
Etiketler: , ,
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com