Erdoğan'a örnek olacak hareket

Erdoğan'a örnek olacak hareket
Brezilya Devlet Başkanı eylem yapan gençlerle gurur duyuyor!

Türkiye'de, gençler protesto etme hakkını kullandığı için azar yiyor, hakaret işitiyor, çapulcu ayyaş diye yaftalanıyor iken Brezilya'da eylem yapanlar için Devlet Başkanları 'Onlarla gurur duyuyorum' açıklaması yapıyor.

Brezilya’da toplu taşıma ücretlerine yapılan zam ve 2014 Dünya Kupası için yapılan harcamaları artık halkı isyan ettirecek noktaya getirdi, onlar da sokaklara dökülüp bu gidişatı protesto ettmeye başladılar. Polisin orada da gösterdiği aşırı şiddet üzerine de eylemler 11 şehre yayıldı. Biber gazları kullanıldı, tazyikli sular sıkıldı ama insanlar direnmeye devam etti. Buraya kadar herşey ülkemizde haftalardır yaşadığımız durumlarla aynı. Ancak bu iki olayı birbirinden ayıracak çok önemli bir fark var.
 
Brezilya'da her şey bizimle aynı ama bir tek bizim ülkemizdeki gibi gerilimi devamlı tırmandıran, sokağa dökülen binlerce vatandaşı kendi halkı değilmiş gibi gören, sürekli marjinaller diyerek ötekileştiren ve yok sayan bir Başbakan yok.

Dilma Rousseff Brezilya Devlet Başkanı ve “direnişçilerle gurur duyuyorum" diye bir açıklama yaptı.  Göstericileri "dinleme" sözü veren Rousseff, “Gösteriler, daha güçlü bir ülke olarak uyanan Brezilya'da demokrasinin enerjisini, sokakların sesinin gücünü ve halkımızın medeniliğini gösteriyor. Bu seslerin duyulması gerekiyor. Hükümetim değişim seslerine kulak veriyor” dedi.

Ülkedeki protestolarda en çok atılan sloganlardan biri olan “Aşk bitti, burası artık Türkiye!” ile bize selam gönderen göstericilerin istediklerini alana kadar durmaya pek niyetleri yok.

Başka ülkelerde gurur duyulan direnişin biz de itibarsızlaştırılmaya çalışılması ve bunun Başbakan eliyle yapılması hükümetin demokrasi konusunda gidecek çok yolu olduğunu ve Erdoğan'ın örnek almasa bile ibret alması gerektiğini bir kez daha gösterdi. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com