Erdoğan’a öyle bir yetki geliyor ki

Erdoğan’a öyle bir yetki geliyor ki
Başbakan Erdoğan’a verilecek yetki akıllara durgunluk verdi. Artık, “Başbakan tarafından özel bir görevi ifa etmek üzere görevlendirilenler" in soruşturulabilmesi için, özel yetkili mahkemeler dahil olmak üzere Başbakan'dan izin alacak. Böylece Erdoğan so

Sansursuzhaber.com/AKP’nin, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile eski kurum yöneticilerini kurtarmaya yönelik tek maddelik düzenlemesi yasalaşırsa, cumhurbaşkanına suikasttan casusluğa, devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etmekten devlet sırlarından yararlanmaya kadar tam 33 suça ilişkin soruşturma ancak Başbakan’ın izniyle yapılabilecek.

Başbakan’ın izni olmadan yargılanamayacak suçlar…

“Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozmak, düşmanla işbirliği yapmak, devlete karşı savaşa tahrik, yabancı devlet aleyhine asker toplama, askeri tesisleri tahrip ve düşman askeri hareketleri yararına anlaşma, düşman devlete maddi ve mali yardım, anayasayı ihlal, cumhurbaşkanına suikast ile fiili saldırı, yasama organına karşı suç, hükümete karşı suç, Türkiye Cumhuriyeti hükümetine karşı silahlı isyan, silahlı örgüt, silah sağlama, suç için anlaşma, askeri komutanlıkların gasbı, yabancı hizmetine asker yazma yazılma, savaş zamanında emirlere uymama, savaş zamanında yükümlülükler, devletin güvenliğine ilişkin belgeleri temin etme, devletin güvenliğine ilişkin bilgileri temin etme, siyasal veya askeri casusluk, devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin bilgileri açıklama, gizli kalması gereken bilgileri açıklama, uluslararası casusluk, taksir sonucu casusluk fiillerinin işlenmesi, devlet sırlarından yararlanma, devlet hizmetlerinde sadakatsizlik, yasaklanan bilgileri temin, yasaklanan bilgileri açıklama, devlet güvenliği ile ilgili belgeleri elinde bulundurma.”
 
‘Gidip Cumhurbaşkanı’nı öldürün’ deme hakkı var

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu geçtiğimiz günlerde konuyla ilgili şu değerlendirmelerde bulunmuştu:

“Milletvekillerine verilmeyen bir güvence, dokunulmazlık bu çeteye veriliyor. Vatandaşlarım iyi bilsinler. Bu çete vatana ihanet etse soruşturma konusu olmayacak. Bunun altına kim imza atacak. Parlamentoda hangi milletvekili el kaldıracak merak ediyorum. Vatan hainliği değil midir bu?
Başbakan çetesine şunu söyleyebilir, ‘Gidin Cumhurbaşkanını öldürün. Nasıl olsa ben görevlendirdim, kimse sorgulayamaz’ diyemez mi? ‘Efendim, böyle şey olmaz’, ‘Biz neler gördük  böyle şey olmaz’ diye… Hukuk devletinde, demokrasilerde bu tür saçmalıklar olmaz.
‘Kılıçdaroğlu artık mercek altındasın artık aldığın nefes bile takip ediliyor’ demedi mi Başbakan. O halde çete kurma yetkisi aldığında gereğini de yapacaksın.”

(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com