Erdoğan'a sert mesaj: Dershaneler kapatılamaz!

Erdoğan'a sert mesaj: Dershaneler kapatılamaz!
Antalya’da bir araya gelen 600 dershane yöneticisi, Başbakan’a çağrıda bulunarak, “Dershaneler hukuken kapatılsa bile fiilen kapatılamaz” mesajını verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Dershaneleri kapatacağız!’ açıklamasının ardından yoğun tartışmalara konu olan dershaneciler Antalya’da bir araya gelerek sektörün geleceğini masaya yatırdı.
 
Bir yol Ayrımında Türkiye’de Dershanecilik’ başlığıyla yapılan forumda söz alan sektör temsilcileri, dershaneler konusunda Başbakan’ın yanlış bilgilendirildiğini ifade ederek dershanelerin hukuken kapatılsa dahi, fiilen kapatılmasının mümkün olmadığının altını çizdi.
 
Başbakan’ın özel okullara dönüştürme teklifini de değerlendiren dershane temsilcileri dershanelerin özel okulların muadili olmadığını belirterek, “Bu teklifin hem fiziksel hem de diğer koşullar itibarıyla reel bir karşılığı yoktur. Dershaneler gerekli değişim ve dönüşümleri dikkate alarak misyonlarını sürdürecektir” dediler.
 
İçleri yandıkları halde Başbakandan çekinildiği için ortak bir ses verememekten yakınan dershaneciler, devletin önce temel eğitimde ve ortaöğretimde alt yapı, donanım ve insan kaynakları ile okullar arasındaki farklılıkların giderilmesi gibi asıl sorun alanlarına odaklanması gerektiğini söylediler.
 
Sektör temsilcileri, dershaneler konusunda net bir politika ve karar oluşmadan kamuoyuna yapılan açıklamaların kafa karışıklığı yaratarak herkese zarar verdiğine işaret ettiler. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com