Erdoğan'a Suriye sorusu

Erdoğan'a Suriye sorusu
CHP Antalya Milletvekili Gürkut Acar Başbakan Erdoğan'a, "Son 2 ay içinde Suriye'deki çatışmalara Özgür Suriye Ordusu adına katılan ve yaralanan kaç kişi bölgedeki hastanelerde tedavi edilmiştir" diye sordu.

Acar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi. Önergesinde, Suriye'deki çatışmalarda yaralanan ve Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı olduğu bildirilen kişilerin bölgedeki hastanelerde tedavi edildiklerini belirten Acar, bu kişilerin hangi hastanelerde tedavi edildiği ve yapılan harcamaların miktarı konusunda bilgi istedi.

Acar, Başbakan'a şu soruları yöneltti:

"Son 2 ay içinde Suriye'deki çatışmalara Özgür Suriye Ordusu adına katılan ve yaralanan kaç kişi bölgedeki hastanelerde tedavi edilmiştir? Tedavi edilen kişilerin hastanelere göre dağılımı nedir?

Bu kişilerin tedavileri için bugüne kadar ne kadarlık harcama yapılmıştır? Bu harcamalar nereden karşılanmaktadır? Tedavisi yapılan kişilerden mi alınmaktadır? SGK bütçesinden mi, Örtülü Ödenekten mi karşılanmaktadır?
Çatışmalarda yaralanan bu kişilerin tedavisi hangi kapsamda yapılmaktadır? Bu kişiler sivil mülteci mi sayılmaktadır?
Suriye'den gelenler için oluşturulan mülteci kamplarında kalanların ihtiyaçlarının karşılanması için bugüne kadar yapılan harcamanın tutarı ne kadardır? Bu harcamalara uluslararası destek için yapılan çağrılar yanıt bulmuş mudur? Hangi uluslararası örgüt ya da hangi ülke ne kadar yardım sağlamıştır? Diğer ülkelerin yardım sağlamamasını neye bağlıyorsunuz?" 


Kaynak: anka

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com