Erdoğan'a 'talimat' sorusu

Erdoğan'a 'talimat' sorusu
CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, son zamanlarda camilerde Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için dua edilmediğini belirterek, "Bu konuda sizin bir talimatınız olmuş mudur?" diye sordu.

İnce, TBMM Başkanlığı'na, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, "Önceden camilerimizde Ulusal Kurtuluş savaşımızı gerçekleştiren, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için dua edilirdi, son zamanlarda camilerimizde Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için dua edilmemektedir" dedi.

"Bu konuda sizin bir talimatınız olmuş mudur? Talimatınız var ise talimat yazılı mıdır, sözlü müdür?" diyen İnce, "Bu konuda Diyanet İşleri Başkanı ile görüşme yaptınız mı? Talimatınız yok ise Kurtuluş Savaşımızı gerçekleştiren ve Cumhuriyetimizi kuran Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları için dua edilmemesinin gerekçesi nedir? Görevliler durumdan vazife mi çıkarmaktadır?" sorularını yöneltti. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com