Erdoğan'a "Tavacı Recep usta!" dedi!

Erdoğan'a "Tavacı Recep usta!" dedi!
MHP'li Oktay Vural: "Ustanın Hikâyesi'nin adı yanlış. Tavacı Recep Usta koysalar daha iyi olurdu"
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural memleketi İzmir'de basın toplantısı düzenledi. Vural 2 gün önce yayınlanan Usta'nın Hikayesi adlı belgeselin adının yanlış olduğunu belirtti. Ustanın Hikâyesi'nin adı yanlış. Tavacı Recep Usta koysalar daha iyi olurdu diyen Vural "Türkiye’nin çok önemli konuları var ama müsaade ederseniz Türkiye’nin en fazla gündeminde yer alan Usta hikâyesinden başlamak lazım. Savaş kapıdayken, millet ekonomik sıkıntılar içinde inim inim inlerken koca koca adamlar ustalarına karşı artistiklerini sergilemek peşindeler. Körler sağırlar birbirini ağırlar olmuş. Kendisini anlatıyor, kendisi dinliyor. Film çeviriyorlar.
 
Kimse artık usta ve yamaklarının numaraları yutmuyor. Bu belgesinin adını yanlış koymuş olabilirler. Tavacı Recep Usta koysalar daha iyi olurdu. PKK terör örgütüydü ustayla birlikte aktivist oldu. Us ta ile birlikte Türk kavramı anayasadan çıkarılmak istendi. Ustayla birlikte Türk bayrağı geçerken ayağa kalkmaya savcılara sahip oldu. Irak, İran Suriye komşumuzdu, ustayla birlikte düşmanımız oldu. Sınavlar önceden şifresizdi, ustayla birlikte şaibeli oldu. Ustayla birlikte Kıbrıs milli davamız olmaktan çıktı. Ustayla birlikte medya yandaşlar candaşlar diye paylaşılır oldu."
 
Osmanlı'yı parçalayanların İngiltere, Fransa olduğunu iddia eden Vural bugünde aynı oyunların Amerika tarafından Türkiye için oynandığını söyledi. Vural "Allah bizi Recep Tayyip Erdoğan’ın ustalığından korusun. Bu coğrafya çok önemli olaylar oluyor. Bölgemizde Osmanlı döneminde ameliyat masası kuranlar, yine aynı aktörler yine bir ameliyat masası kurmuşlar. O günde İngiltere, Fransa yapıyordu bugün de Amerika liderliğinde aynı senaryo yazılıyor.
 
Hangi dinamiklerle hangilerinin iktidara taşınmak istediği, bugünkü tabloyla kimin hangi görevi yaptığı çok açıktır.  PKK açılımın gayesi, bir işbirliği devleti kurmak olmuştur. Bu senaryonun nihai amacı bir Kürdistan inşa etmektir.  Bugün PKK açılımın gayesi terörü bitirmek değil bu kılıfa Milli mücadele ile yıktığımız Sevr’i ihya etmekte öte bir anlam taşımamaktadır. Yine bir masa kurulmuş, bu masada topraklarımız paylaşılmak istenmektedir.
 
Bugün içerde yaşadığımız gelişmeler ve dışarıda yaşadığımız gelişmeler bundan 100 yıl önce önümüze konulan senaryoların önümüze getirilmesidir. Bugün hem Türkiye’deki iç ve dış politikadaki gelişmeleri bundan arındırmak mümkün değildir. Hedefte biz varız." dedi.
 
Suriye'ye olası bir müdahaleyi değerelendiren Vural ABD'nin Irak'a yaptığı müdahaleyi hatırlatarak "Irak’ta kitle imha silahlarında ayıracağız demokrasiyi getireceğiz dediler, Irak yıkıldı Kürdistan kuruldu. Türkiye’nin dostu Barzani kalmıştır. Mısır’da Mursi’ye sahip çıkamadı Türkiye Mısır’da da yoktur.  Türkiye bu bölgeleri yıkıyor yıkıldıktan sonraki ülkelerde Türkiye yok.  Davutoğlu cebinde parayla Libya’ya gitmişti, bugün Türkiye Libya’dan alacaklarını alamaz duruma gelmiştir.
 
Suriye’de de aynı şeyler yaşanmaktadır. PKK, PYD için 1 yıl için müdahale ederiz diyenler bugün PKK, PYD’yi meşrulaştırdı.  Esad uçağımızı düşürdü gıkları çıkmadı, Reyhanlı’da 53 vatandaşımız öldürüldü gıkları çıkmadı. Türkiye maalesef Ortadoğu’da kan ve gözyaşının tarafı haline gelmiştir.  Silah kan ve ayrıştırma politikaları Türkiye’nin çıkarına değildir.  Böyle bir yapılanma uzun dönemli istikrarsızlığı bölgemize yerleştirmiştir. Suriye’de rejim sorunu bir etnik sorun haline dönüşmüş bölgesel savaş denklemi içine sokulmuştur.  Hükümet milli menfaatlere göre hareket etmemektedir. Dış merkezlere göre hareket etmektedir. Kardeş Esad’tan düşman Esed’e dönüş dış odaklıdır." dedi. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com