Erdoğan'a yargıda Cemaat tokatı!

Erdoğan'a yargıda Cemaat tokatı!
AKP-Cemaat savaşında Erdoğan ilk tokatı yargıdan yedi.
Uzun süredir devam eden AKP-Cemaat savaşı AKP Hükümetinin dersaneleri  kapatacağını açıklamasından sonra ayyuka çıktı. Cemaat ve AKP birbirlerinin sırlarını medya ile paylaşamaya başlarken Cemaatin AKP'li yöneticilerin seks kasetlerini yayınlacağı iddia edildi. Taraf Gazetesi'de Cemaatin yanında yer alarak 2004 MGK'da alınan kararları ve bu kararların uygulandığına dair belgeleri yayınlayarak AKP Hükümetini zor durumda bıraktı AKP'de ise Şamil Tayyar Emniyet Genel Müdürlüğü'nün Cemaate bağlandığını söyledi.
 
Tüm bu tartışmalar sürerken Anayasa Mahkemesi'nden cemaati sevindirecek haber geldi. Hükümet ve cemaat cephesinde “dersanelerin kapatılarak özel okullara dönüşmesine” yönelik tartışma devam ederken, Anayasa Mahkemesi, kanuna aykırı eğitim kurumu açanlara ceza verilmesini ve kurumların kapatılmasını öngören düzenlemenin yürürlükten kaldırılmasına yapılan itirazı reddetti.
 
CHP, 6460 sayılı Hukuk Usulü Muhakemeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un, kanuna aykırı eğitim kurumu açanlara ceza verilmesini ve kurumların kapatılmasını öngören Türk Ceza Kanunu (TCK) hükmünü yürürlükten kaldıran 13. maddesinin iptali ve yürürlüğünün durdurulması istemiyle Anayasa Mahkemesine başvurmuştu. Başvuruyu esastan görüşen Yüksek Mahkeme, düzenlemeyi yürürlükten kaldıran maddenin iptal istemini reddetti. Kanunun 13. maddesiyle yürürlükten kaldırılan TCK'nın 263. maddesi, "Kanuna aykırı kurumu kuranlara, bunları çalıştıranlara ve bu kurumlarda kanuna aykırı açıldığını bildiği halde öğretmenlik yapanlara, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası verilir. Yukarıdaki fıkrada gösterilen yerlerin kapatılmasına da karar verilir" hükmünü içeriyordu. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com