Erdoğan’a yasak geldi!

Erdoğan’a yasak geldi!
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun yeni aldığı karara göre: bundan sonra hiçbir parti kamu spotlarında yer alamayacak.

RTÜK üyeleri, Üst Kurul toplantısında ilginç bir karara imza attı.
 
HİÇBİR SİYASİ YER ALMAYACAK
 
Bundan böyle Başbakan Tayyip Erdoğan da dahil hiçbir siyasi, konusu ne olursa olsun (kız çocuklarının okula gönderilmesi, kadına yönelik şiddet, trafik, AB gibi) hiçbir kamu spotunda yer alamayacak.
 
CHP kontenjanından seçilen Üst Kurul üyesi Süleyman Demirkan’ın önerisi ile “Kamu Spotu Yönergesi”ne “siyasiler kamu spotunda yer almasın” maddesi eklenmesi istendi.
 
AKP’Lİ ÜYE DE DESTEK VERDİ
 
Öneriye RTÜK Başkanı Davut Dursun başta olmak üzere Ak Parti kontenjanından seçilen üyeler Taha Yücel, Abdulvahap Darendeli ve Hasan Tahsin Fendoğlu karşı çıktı. Ancak yine AKP kontenjanından seçilen üye Hamit Ersoy’un, CHP kontenjanından seçilen üye Süleyman Demirkan, Hülya Alp, MHP kontenjanından seçilen üye Esat Çıplak ve BDP kontenjanından seçilen üye Ahmet Yıldırım’a destek vermesi sonucu 5’e karşı 4 oyla maddenin yönergeye eklenmesi kabul edildi.
 
BAŞBAKAN DA ROL ALMIŞTI
 
Böylece bundan sonra Başbakan dahil hiçbir siyasi kamu spotlarında yer alamayacak.Başbakan Erdoğan daha önce “Kız Çocuklarının Okullaşma Oranının Artırılması Projesi”nin kamu spotunda rol almıştı.(SAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com